Polskie stowarzyszenie bukmacherów prosi rząd o wsparcie

Polski przemysł bukmacherski wezwał rząd do wspierania sektora w ratowaniu „tysięcy miejsc pracy” w świetle pandemii COVID-19.

Bukmacherzyrazem – Stowarzyszenie Pracodawców i Pracodawców Firm Bukmacherskich – ostrzega przed powszechnym zamknięciem punktów bukmacherskich w całej Polsce, co będzie miało efekt domina dla polskiej gospodarki.

Stowarzyszenie handlowe zwróciło się do rządu o rozważenie 2% obniżki podatków na sektory gier hazardowych i loterii „na czas stanu zagrożenia epidemią w kraju, ale nie mniej niż na okres od marca do sierpnia 2020 r.”.

Ponadto zwrócono się do rządu o przesunięcie terminu płatności podatku od gier hazardowych i loterii na wrzesień 2020 r.

W całej Polsce działa około 1500 punktów bukmacherskich, z których wszystkie zostały zamknięte 14 marca z powodu obaw o bezpieczeństwo publiczne i bezpieczeństwo pracowników. Pracodawcy i pracownicy Stowarzyszenia Firm Bukmacherskich podkreślili, że to zamknięcie spowodowało „drastyczne ograniczenie możliwości finansowych poszczególnych firm w branży”.

W oświadczeniu stowarzyszenie branżowe powiedziało: „Należy podkreślić, że przemysł od wielu lat działa w trudnych warunkach, ponieważ był zmuszony konkurować z nielegalnymi, zagranicznymi operatorami, którzy działali w Polsce bez płacenia podatków. Pomimo licznych odwołań od licencjonowanych operatorów, nie wprowadzono żadnych skutecznych rozwiązań. Sytuacja zaczęła się poprawiać dopiero po nowelizacji ustawy z 2017 r. Teraz władze państwowe powinny jeszcze skuteczniej kontrolować szarą strefę, aby pomóc legalnym firmom w tym trudnym okresie. Przemysł nigdy wcześniej nie prosił władz państwowych o pomoc i wsparcie finansowe. Spełnienie powyższych wymagań pozwoli branży bukmacherskiej przetrwać ten trudny czas, a po normalizacji sytuacji natychmiast powrócić do pracy, oferując klientom niezmiennie najwyższy poziom usług, bez jednoczesnego rozwoju szarej strefy, która unika płacenia publiczności opłaty w Polsce. ”

Na początku tego Polska Izba Gospodarcza Branży Rozrywkowej (PIGBRiB) opublikowała raport opisujący szereg zmian w krajowych i internetowych systemach hazardowych.

Raport PIGBRiB wezwał ministrów do przemyślenia polityki dotyczącej „czterech kluczowych kryteriów”, aby pomóc Polsce w rozwoju „skutecznego rynku regulowanych gier hazardowych”. Organ handlowy wzywa ministrów do priorytetowego traktowania:

  • Opracowanie ścisłej „sankcjonowanej przez państwo jednostki nadzorującej” monitorującej wszystkich regulowanych operatorów i usług.
  • Opracowywanie przepisów dotyczących hazardu w zakresie korzyści społecznych i gospodarczych, z korzyścią dla dochodów państwa i eliminowanie „szarych stref” obecnych na rynku.
  • Organ zaleca stałą analizę przedsiębiorstw państwowych i prywatnych w celu zrównoważenia warunków rynkowych z korzyścią dla obu podmiotów.
  • Opracowanie polityki hazardowej prowadzonej przez konsumentów, która uwzględnia opinie konsumentów na temat przepisów dotyczących produktów hazardowych, reklam i ograniczeń rynkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.