Polski rynek wygenerował 6,7 mld zł w 2019 roku.

W 2019 roku rynek zakładów bukmacherskich w Polsce wygenerował łączny obrót w wysokości 6,7 mld zł, wynika z danych prawnych stowarzyszenia Graj Legalnie.

Liczba ta oznacza wzrost łącznych obrotów o 28,8% rok do roku, jednak specjaliści prawni podkreślili, że liczba ta pozostaje znacznie niższa niż obroty generowane przez szarą strefę w Polsce.

Graj Legalnie podkreśla, że szara strefa stanowi obecnie 60% rynku polskiego po okresie wzmożonej aktywności ze strony nielegalnych operatorów. Stowarzyszenie zauważyło, że gdyby cały ten obrót został opodatkowany, polski rząd zarobiłby dodatkowo 1,1 mld zł z tytułu podatku.

W sektorze legalnych bukmacherów STS stanowi 45,5% rynku, a Fortuna ma 31,3% udziału w rynku. ForBet był na trzecim miejscu z udziałem w rynku na poziomie 6,1%. W roku 2019 sektor ten wygenerował około 800 mln zł podatku.

W listopadzie 2019 roku Graj Legalnie stwierdziło, że trzech nielicencjonowanych operatorów wygenerowało 2,1 mln odwiedzin na stronie, mimo że ich strony zostały zablokowane przez polskie Ministerstwo Finansów.

Stowarzyszenie ujawniło również, że zgłosiło 1830 nielegalnych stron hazardowych do tego rejestru, z których 1303 nie zostało jeszcze zablokowanych.

Graj Legalnie podaje również, że „podążając śladami innych krajów europejskich, w Polsce powinno powstać dedykowane biuro, które odpowiadałoby za regulację rynku”.

Specjalnemu biuru zostałaby przekazana „precyzyjnie określona lista zadań”, która byłaby w dużej mierze wzorowana na UKGC lub Malta Gaming Authority. Biuro „umożliwiłoby bardziej skuteczny nadzór nad sektorem. Byłoby to również bardziej skuteczne w przeciwdziałaniu nawrotom szarej strefy ”.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

e-play

Archiwa