Polacy coraz więcej wydają na hazard

Jak informują czołowe portale internetowe w Polsce, wydatki Polaków na rozrywkę hazardową stale rosną.

Przychody bukmacherów w Polsce poszły w górę o ponad 29 procent i osiągnęły poziom 6.7 miliardów złotych. Oczywiście nadal rośnie udział w rynku nielegalnych bukmacherów, którzy nie mają licencji do prowadzenia zakładów wzajemnych na terenie naszego kraju. Ich udział w całym polskim rynku wynosi aktualnie około 60 procent.

Najpopularniejszą formą rozrywki hazardowej w Polsce stały się zakłady sportowe, wyprzedzając kasyna oraz gry liczbowe. Przewaga zakładów wzajemnych nad dominującymi w przeszłości kasynami staje się coraz większa. Tym samym, legalnie działające firmy bukmacherskie w Polsce, płacą największe podatki. Dotychczas funkcjonujący operatorzy zapłacili z tego tytułu ponad 800 milionów złotych. Szacuje się jednak, że wszyscy legalni uczestnicy rynku, wliczając w to loterie, gry liczbowe, salony automatów i kasyna internetowe zapłaciły około 1.7 miliarda złotych podatku.

Zaskakujące jest jednak to, że pomimo faktu, iż Polacy lubią hazard, oraz mają dostęp do legalnych firm bukmacherskich, których także przybywa na rynku, nie osiągnęliśmy jeszcze poziomu  20 miliardów złotych, którymi zakończył się najlepszy okres hazardowy dla Polski, rok 2009. Tak długa przerwa pomiędzy 2009, a 2018, w którym wydaliśmy niemal 15 miliardów na hazard, spowodowany był załamaniem rynku, a także niejasną sytuacją nielicencjonowanych bukmacherów działających na terenie Rzeczypospolitej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.