Podstawowe pojęcia bukmacherskie, które musisz znać

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem swojej przygody z zakładami bukmacherskimi? Zanim postanowisz postawić pierwsze pieniądze, lepiej zapoznaj się przynajmniej z podstawowym słowniczkiem pojęć z tej dziedziny. Ilość słów, których nie zrozumiesz, może Cię zaskoczyć, więc zamiast tego, sprawdź, co znaczą już wcześniej. Oto kilka podstawowych pojęć bukmacherskich, które warto znać.

Słowa i skróty o nieznanym pochodzeniu i tajemniczym znaczeniu mogą wiele nowych osób wprawić w osłupienie. Nieznajomość podstawowej terminologii może (ale oczywiście nie musi) prowadzić do mniej lub bardziej drobnych kłopotów. Warto rozumieć przynajmniej część pojęć, aby dobrze poznać regulamin, wiedzieć kiedy, jak i co obstawiać oraz czy w ogóle gra jest warta świeczki. Wyposaż się w odpowiednie zabezpieczenia, jak VPN, o którym przeczytasz tutaj https://bezprawnik.pl/czy-wart-miec-vpn/ i zacznij zabawę. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze terminy bukmacherskie — ułożone w kolejności alfabetycznej.

AKO
To skrót od wyrażenia zakład akumulowany, czasem zamiast tego stosuje się też wyrażenie combo. Taki kupon zawiera więcej niż tylko jedno zdarzenie, a wygrana następuje tylko wtedy, gdy wszystkie te zdarzenia okażą się prawidłowe. Dlaczego stosuje się takie rozwiązania? Kupon akumulowany daje możliwość wyższej wygranej, ale szansę na trafienie wszystkich obstawianych wydarzeń są mniejsze. Jednocześnie u bukmachera trzeba obstawić niższą kwotę niż w przypadku rozdzielania tych zdarzeń. To tylko jeden z różnych rodzajów dostępnych zakładów, o których więcej przeczytasz na naszej stronie https://e-playbet.com/rodzaje-zakladow/.

Bonus
Choć bonusy częściej kojarzone są z klasycznymi kasynami, spotyka się je również u bukmacherów. Są to dodatkowe pieniądze, które przyznaje się graczom za określone czynności, na przykład obstawienie zakładu. Dzięki temu zwiększa się wysokość możliwej wygranej. Najczęściej spotykane są bonusy bez depozytu, od depozytu, cashback czy freebet. Większość z nich przyznawane są w formie premii powitalnej. Jeśli chcesz wiedzieć o nich więcej, możesz odwiedzić bezpośrednio stronę z kasynami online. Znajdziesz tam wyjaśnienie przyznawanych bonusów oraz odpowiedzi na pytania, jak z nich korzystać, komu są one przesyłane i jakie są warunki wykorzystania ich w grze. Dzięki klarownym odpowiedziom możesz świadomie podjąć decyzję i zdecydować się czy to na grę w jednym z kasyn z bezpiecznej platformy VegasSlotsOnline, czy też na obstawienie zakładów sportowych.

Cash-back i cash-out
Te dwa pojęcia mogą okazać się wyjątkowo interesujące dla początkujących graczy. Cash-back (lub cashback) to nic innego jak zwrot pieniędzy. Ma on miejsce, gdy zakład był przegrany, ale miał formę bonusu bez ryzyka i środki zwracane są właśnie na konto bonusowe. Cash-out to opcja, która pozwala na wcześniejsze zamknięcie zakładu. Taka możliwość przysługuje Ci wtedy, gdy część zdarzeń z kuponu została rozliczona. Cash-out stosuje się również w czasie ciągle trwającej rozgrywki na żywo, jeśli układa się ona po Twojej myśli. Odebrana wygrana jest oczywiście odpowiednio mniejsza.

Freebet
Freebet to w zasadzie kolejny rodzaj bonusu, ale bardzo popularny. Polega na tym, że gracz może założyć się o wygraną (lub przegraną) bez ryzyka straty pieniędzy, a jedynie z szansą na ich wygraną. W tym przypadku często pieniądze wypłacane graczowi są pomniejszane o wartość freebet, czyli „w kieszeni” zostaje mu nadwyżka.

Handicap
Jest to rodzaj dostępnego zakładu, który polega na tym, że jedna z drużyn uzyskuje lepszą pozycję, a druga ma utrudnione zadanie. Co to oznacza w praktyce? Jednej ze stron dodaje się lub odejmuje gole albo punkty na samym początku spotkania. Mówiąc inaczej, drużyna, która otrzymuje +1 handicap, zaczyna spotkanie już z wynikiem 1:0.

Obrót bonusem
Jeśli wykorzystujesz bonusy i dana kwota wpłynie na Twoje konto bonusowe, może okazać się, że wypłacenie tych środków nie będzie możliwe przed dokonaniem obrotu, zwykle kilkukrotnego. Oznacza to, że musisz obstawić za pomocą tych dodatkowych nagród kilka razy różne zdarzenia. Dopiero po tym czasie możesz wypłacić pieniądze uzyskane za trafione kupony.

Over i under
Czasem stosuje się również polskie zamienniki — powyżej i poniżej. Co oznaczają te pojęcia w zakładach bukmacherskich? Jest to prosty zakład nie na konkretną liczbę bramek, ale na ich ilość powyżej określonego pułapu. Gracz próbuje więc zgadnąć czy w danym meczu padnie więcej, czy mniej goli i o ile.

Surebet
To pewny zakład, który daje wygraną niezależnie od wyniku danego meczu. Jak to możliwe? Gracz obstawia po prostu wszystkie możliwe wyniki zdarzenia.

Taśma
To duży zakład kombinowany, zupełnie przeciwny do singla, wykorzystywany zwykle przez początkujących graczy. Taśma to kupon, na którym znajduje się duża ilość obstawionych zdarzeń, zwykle z niskimi kursami.

Underdog
Underdog to drużyna, która już na początku spotkania uważana jest za stronę, która nie ma większych szans na wygraną. Niektórzy w tym kontekście używają również słowa outsider.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.