Podhale – GKS Katowice 04 kwiecień, godzina 18:00

W drugim starciu o brązowy medal Polskiej Hokej Ligi Podhale podejmie GKS Katowice. Gospodarzą brakuje już tylko jednej wygranej do zdobycia medalu.

W pierwszym spotkaniu o brąz najlepszy zespół sezonu zasadniczego PHL przegrał niespodziewanie przed własną publicznością 2:3 i sezon może skończyć bez medalu. Trzeba jednak dodać, że w drużynie gospodarzy zabrakło kontuzjowanych Mikołaja Łopuskiego i Jesse Rohtli.

Hokeiści Nowego Targu już w 4. minucie otworzyli wynik meczu wykorzystując nieporozumienie obrońców GieKSy. W drugiej odsłonie Szarotki dorzuciły dwa trafienia i wydawało się, że jest już po meczu. Trzecia tercja należała jednak do GKS-u, gdzie nawiązali kontakt strzelając dwie bramki. W ostatniej minucie gospodarze grali w przewadze, ale strzelić bramki się nie udało i to drużyna Podhala objęła prowadzenie w serii.

Myślę, że hokeiści z Nowego Targu staną dzisiaj na najniższym stopniu podium, dlatego stawiam na zwycięstwo gospodarzy po kursie 2.95.

TYPER: Robert Madzia z Superbet