Podatek obrotowy od zakładów online hamuje rozwój licencjonowanego rynku w Polsce

Stowarzyszenie Hazardu Zdalnego RGA (Remote Gambling Association) przekonuje polskie władze do zmiany reżimu podatkowego w zakresie internetowych zakładów wzajemnych. Obecnie opiera się on na podatku obrotowym nakładanym na stawki użytkowników. Większe korzyści budżetowi państwa i użytkownikom przyniesie oparcie opodatkowania o przychody operatorów brutto.

19 lipca polski rząd przyjął projekt ustawy zmieniającej obecne przepisy dotyczące internetowego hazardu. Pomimo tego, że jednym z głównych celów nowelizacji jest zmniejszenie rozmiaru nieuregulowanego rynku, ustawa nie porusza kluczowej kwestii systemu podatkowego. Przy obowiązującym obecnie 12-procentowym podatku obrotowym od zakładów sportowych, dotychczas nie udało się zbudować atrakcyjnego dla użytkowników systemu, zachęcającego do korzystania z krajowej oferty.

Jeżeli reżim podatkowy nie zostanie zmieniony,  tendencja ta utrzyma się. Podatek obrotowy będzie wciąż uniemożliwiał zapewnienie przez licencjonowanych operatorów korzystnej oferty i możliwości wyboru dla polskich użytkowników. W rezultacie, wciąż będą poszukiwali lepszych ofert  od operatorów licencjonowanych poza Polską, którzy nie są zobowiązani do uiszczania tu podatku. Zaproponowane w projekcie nowelizacji środki blokowania stron internetowych i płatności nie powstrzymają użytkowników, ponieważ są łatwe do ominięcia.

Czytaj dalej na e-play.eu

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *