Płatności z usług hazardowych blokowane przez polskie banki

W ostatnich dniach coraz częściej dochodzą do nas informacje o blokowaniu wypłat z firm hazardowych realizowanych za pomocą przelewu bankowego. To pokłosie komunikatu Komisji Nadzoru Finansowego z września tego roku, która wezwała dostawców usług płatniczych do natychmiastowego zerwania umowy z firmami, które nielegalnie organizują gry hazardowe w sieci.

Problemy dotyczą zarówno firm bukmacherskich, kasyn, jak i poker roomów. Płatności na rzecz podmiotów niezarejestrowanych w Polsce zablokowały m.in. Pekao S.A. i PKO BP. Kilka dni temu w internecie pojawiła się informacja, że podobną drogą poszyły m.in. BZ WBK i Nordea. Blokowanie działa w obie strony, co oznacza że nie tylko nie można wypłacić środków finansowych, ale również wpłacić. W najbliższych dniach zostaniemy zapewne poinformowani przez użytkowników o kolejnych przypadkach banków, które zdecydowały się na takie działania.

Już w 2014 roku niektóre banki pobierały opłaty za transakcje do firm oferujących usługi hazardowe. W tabelach opłat i prowizji pojawiły się aspekty związane z transakcjami bezgotówkowymi w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie, totalizatory. Opłaty wynosiły od 5 do 10 zł za każdą płatność i dotyczyły kart kredytowych m.in. Banku Zachodniego WBK, Millenium i Eurobanku.

Czytaj więcej na e-play.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.