Pierwsze licencje w Szwecji

Bet365, Betsson i Kindred wśród pierwszych operatorów, którzy otrzymają szwedzkie licencje. GVC, LeoVegas i Casumo otrzymały licencję na dwa lata zamiast pięciu za naruszeniom na innych rynkach.

Szwedzki Urząd ds. Gier Hazardowych wydał 12 pierwszych licencji na nadchodzący rynek regulowany, w tym dla takich firm jak bet365, GVC, Kindred, Betsson i LeoVegas.

Trzy firmy – GVC, Casumo i LeoVegas – otrzymały licencję na dwa lata zamiast pięciu, za wcześniejszym wykroczeniom na innych rynkach. Wszystkie trzy zostały ukarane grzywną przez brytyjską Komisję ds. Hazardu.

[quote style=”1″ ]”W przypadkach, w których szacujemy, że musimy uważnie śledzić firmę, możemy przyznać licencję na krótszy okres. Na przykład może dotyczyć to przestępstw z przeszłości na innych rynkach.” [/quote] – powiedziała dyrektor generalna Lotteriinspektionen, Camilla Rosenberg.

Casumo powiedział w oświadczeniu, że przyznanie licencji było dowodem na to, jak daleko zaszła odpowiedzialność społeczna.

Do regulatora do tej pory wpłynęło 95 wniosków o pozwolenie, przy czym co najmniej 70 kandydatów ubiegało się o udział w szwedzkim rynku gier hazardowych o regulowanej reaktywności od stycznia 2019 roku.

Państwowy potentat, Svenska Spel, specjaliści od bingo w Wielkiej Brytanii, Tombola i Casumo z siedzibą główną na Malcie, również otrzymali dzisiaj licencję.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *