Październik najlepszym miesiącem dla bukmacherów w historii USA

Amerykanie postawili co najmniej 2,82 miliarda dolarów na sport w 17 stanach i Dystrykcie Kolumbii, a po opublikowaniu październikowego raportu o przychodach dla Illinois – czwartego co do wielkości rynku we wrześniu, liczba ta przekroczy 3 miliardy dolarów.

Bukmacherzy we wszystkich stanach z wyjątkiem dwóch akceptowali w październiku więcej pieniędzy na zakłady sportowe niż w jakimkolwiek poprzednim miesiącu.

Śledzenie przychodów z gier komercyjnych (AGA) Amerykańskiego Stowarzyszenia Gier (AGA) przedstawia miesięczne i roczne przychody brutto z gier (GGR) na poziomie stanowym i krajowym, z podziałem na poszczególne branże gier.

Październik był szóstym z rzędu miesiącem ożywienia w branży gier komercyjnych po historycznym najniższym punkcie kwietnia. Przychody z gier wzrosły o 6,3 procent od września do 3,38 miliarda dolarów w październiku, osiągając 93,0 procent poziomów przychodów branży z października 2019 roku.

Prawie wszystkie jurysdykcje zajmujące się grami komercyjnymi wykazały pozytywne oznaki trwającego ożywienia w październiku, pomimo kontynuacji działalności z ograniczoną pojemnością, dostępnością gier i udogodnieniami niezwiązanymi z grami. Ohio odnotowało czwarty z rzędu miesiąc wzrostu przychodów z gier rok do roku, podczas gdy Południowa Dakota odnotowała wzrost przychodów w każdym z ostatnich pięciu miesięcy.

Kolorado, Iowa, New Jersey i Pensylwania również odnotowały wzrost przychodów w stosunku do października 2019 r. Dzięki dobrym wynikom zakładów sportowych i iGaming. Spośród pozostałych jurysdykcji zajmujących się grami komercyjnymi, wszystkie oprócz czterech zgłosiły albo wyższe dochody, albo zmniejszone roczne spadki przychodów w porównaniu do września.

Jak te cyfry mają się do obrotów rodzimych legalnych bukmacherów w Polsce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.