Paddy Power Betfair redukuje zatrudnienie

Paddy Power Betfair przedstawiło wstępne plany dotyczące redukcji zatrudnienia  o około 10% w wyniku połączenia marek Paddy Power i Betfair.. jej całkowitej siły roboczej w wyniku połączenia istniejących marek Paddy Power i Betfair, jako część strategii mającej na celu wygenerowanie oszczędności rzędu 50 mln £.

Fuzja, która została sfinalizowana na początku lutego, doprowadziła do powstania nowego podmiotu, którego wartość to ponad 1,1 mld £. W wyniku połączenia dwóch firm w wielu działach nastąpił proces dublowania się kompetencji pracowników (szczególnie działy prawne, finansowe, HR, ale także pracownicy specjalizujący się w IT, handlu, czy kształtowaniu kursów). Według nieoficjalnych informacji aż 650 z nich może stracić pracę (łącznie nowy podmiot zatrudnia 7200 osób).

Według Irish Times redukcja zatrudnienia w Irlandii może dosięgnąć 300 osób, w Wielkiej Brytanii liczyć musi się z tym nawet 350 pracowników. Zgodnie z oficjalnym komentarzem firmy najspokojniej mogą zatem spać osoby zatrudnione w punktach naziemnych spółki.

Źródło: IGamingBusiness

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.