Oscary 2021. Kiedy gala rozdania statuetek?

Gala wręczenia Oscarów w związku z pandemią została przesunięta na kwiecień. Jak będzie wyglądała tegoroczna ceremonia? Jakie są przewidywania co do laureatów i gdzie będzie można oglądać galę rozdania Oscarów 2021?

Zbliża się 93. ceremonia wręczenia Oscarów. W tym roku wyjątkowo odbędzie się w kwietniu – to w związku z trwającą pandemią koronawirusa, która uniemożliwiła organizację gali w lutym, tak jak odbywało się to w poprzednich latach. Oscary 2021 zostaną rozdane 25 kwietnia – jak zwykle w nocy z niedzieli na poniedziałek.

W związku z przesunięciem terminu rozdania nagród rozszerzono też okres, za który będą przyznawane. Amerykańska Akademia Filmowa wyłoni laureatów spośród produkcji, które miały premierę pomiędzy 1 stycznia 2020 a 28 lutego 2021.

Gdzie odbędzie się gala?

Oscary od lat rozdawane były w Dolby Theater w Hollywood. Tym razem nie będzie to jedyne miejsce. Gala równolegle będzie odbywała się na dworcu kolejowym Union Station w Los Angeles. Co wiadomo o samej ceremonii? Jej główna część ma odbyć się właśnie na Union Station. Ze względu na restrykcje związane z pandemią udział w gali będą mogli wziąć jedynie nominowani, ich osoby towarzyszące oraz prezenterzy wręczający statuetki.

Organizatorzy zapowiedzieli też, że podczas ceremonii nie będą łączyć się z nominowanymi i laureatami na Zoomie, jak na tegorocznej gali wręczenia Złotych Globów.

Gdzie oglądać?

Gala wręczenia Oscarów będzie transmitowana przez telewizję ABC, a także w należącej do stacji aplikacji. W Polsce ceremonię prawdopodobnie będzie można obejrzeć na Canal+. Najważniejsze momenty ceremonii są niemal od razu udostępniane w social mediach – na kanałach należących do Akademii Filmowej i telewizji ABC.

Nominacje

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa Amerykańska Akademia Filmowa zdecydowała, by zmienić kryteria do ubiegania się o nominacje. Dawniej nominowane do Oscara mogły być jedynie te filmy, które były wyświetlane w kinach przez co najmniej 7 dni. Ze względu na to, że w ubiegłym roku kina były zamknięte, do walki o Oscara dopuszczono także produkcje, które były dostępne tylko na platformach streamingowych.

Przewidywania bukmacherów

Które filmy mają największą szansę na Oscara? Swoje typy wskazali już bukmacherzy. Zdecydowanym faworytem jest „Nomadland” – który zdobył już Złotego Globa – wyreżyserowany przez Chloé Zhao z Frances McDormand w roli głównej.

Według bukmacherów duże szanse na wygraną ma także „Proces siódemki z Chicago„, a na kolejnych miejscach znajdują się „Minari” i „Obiecująca. Młoda. Kobieta„. Wśród nominowanych aktorek szanse na statuetkę mają Carey Mulligan („Obiecująca. Młoda. Kobieta„), Frances McDormand („Nomadland„) i Andra Day („The United States vs. Billie Holiday„). Wśród aktorów faworytem jest zmarły w ubiegłym roku Chadwick Boseman.

Oscary 2021.

Gdzie obejrzeć nominowane filmy? Większość filmów nominowanych do Oscara można już oglądać na platformach streamingowych. Lista oscarowych filmów dostępna jest na platformach Netflix, HBO GO, Youtube, Amazon Prime i Hulu.

Źródło: polskatimes.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *