Operatorzy przedłużają współpracę

Stowarzyszenie Europejskich Zawodowych Lig Piłkarskich (Ligi Europejskie) rozszerzyło współpracę z dostawcami danych Genius Sports, Sportradar i Stats Perform.

Pierwotne partnerstwo powstało w 2017 roku, dając tym trzem firmom oficjalny dostęp do pozycji na stadionach w celu gromadzenia danych na żywo. Przedłużenie umowy spowoduje, że partnerstwo będzie kontynuowane przez kolejne trzy sezony, kończąc się w 2022 roku.

Ligi europejskie reprezentują 16 profesjonalnych lig piłkarskich, w tym niemiecką Bundesligę, portugalską Liga Sagres i belgijską ProLeague.

Steven Burton, dyrektor zarządzający Genius Sports, powiedział: „To rozszerzone partnerstwo z ligami europejskimi podkreśla nasze zaangażowanie w zapewnianie sportowi sprawiedliwego i przejrzystego zwrotu z zakładów na ich mecze. Każda z lig objętych niniejszą umową ma kontrolę nad tym, w jaki sposób gromadzone i dystrybuowane są ich dane, zapewniając istotną widoczność w celu ochrony ich zawodów”.

David Lampitt, dyrektor zarządzający ds. Partnerstw sportowych w Sportradar, powiedział: „Sportradar jest bardzo zadowolony z współpracy z ligami europejskimi, biorąc pod uwagę progresywne podejście, jakie przyjęli w przypadku tej umowy. „Uważamy współpracę za klucz do uczciwości, wzrostu i zrównoważonego rozwoju światowego sportu i oczekujemy dalszej współpracy w sposób otwarty, przejrzysty i oparty na współpracy z korzyścią dla lig”.

Jaki ma to związek z zakładami? Otóż Betradar i Betgenius to jedni z największych dostawców kursów przedmeczowych i na żywo dla większości firm bukmacherskich w Polsce i na Świecie. Dzięki tej umowie, wysokiej jakości statystyki, rozliczenia itd. nadal będą dostarczane dla polskich użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.