Ogromne podatki właścicieli bet365

Założyciele bet365 zostali uznani za drugich pod względem wielkości podatników w Wielkiej Brytanii, po zapłaceniu szacunkowych 156 milionów funtów podatków za rok finansowy 2017-18.

Na liście podatkowej Sunday Times 2019 znalazła się rodzina Coatesów, która wypłaciła drugą co do wielkości sumę po Stephen Rubin, większościowym właścicielu  JD Sports, który zapłacił podatek w wysokości 181,6 miliona funtów przez 12 miesięcy do kwietnia 2018 roku.

Roczna lista zawiera największe składki przekazane na rzecz skarbu państwa w Wielkiej Brytanii w ostatnim roku podatkowym i szacuje, że majątek rodziny Coates wynosi około 5,8 miliarda funtów. 93% udziałów bet365 należy do rodziny Coates.

Denise Coates otrzymała wynagrodzenie w wysokości 220 milionów funtów – uważane za największą pensję w UK.

Lista podatkowa nie uwzględnia podatków zapłaconych za granicą, chociaż gazeta zauważyła, że było to około 51,4 mln funtów.

Podczas gdy większość firm igamingowych przeniosła swoją siedzibę za granicę, bet365 nigdy nie uczyniło takiego kroku i nie przeniosło swojej siedziby do jurysdykcji o niższej stawce podatkowej, co oznacza, że ​​płaci pełne podatki w Wielkiej Brytanii od swojej działalności.

Rodzina Coates wspierała również cele dobroczynne poprzez założenie Fundacji Denise Coates, która powstała w 2012 roku i od tego czasu przekazała ponad 100 milionów funtów na szereg projektów charytatywnych.

W roku finansowym operatora kończącym się 25 marca 2018 r. firma przekazała darowiznę w wysokości 75 milionów funtów na cele charytatywne.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *