Obstawianie sportów nieletnich zakazane w Irlandii?

Gaelic Athletic Association (GAA), irlandzka i międzynarodowa organizacja sportowa i kulturalna z siedzibą w Dublinie wezwała do nowelizacji irlandzkich przepisów hazardowych w celu zakazania możliwości obstawiania zakładów na rozgrywki z udziałem zespołów szkolnych i imprez, w których występują nieletni po to by lepiej chronić młodych sportowców.
GAA, jako organ nadzorczy tradycyjnych irlandzkich dyscyplin takich jak hurling, futbol galijski i camogie, złożył oficjalne dokumenty do Departamentu Sprawiedliwości i Równości, prosząc ministra Francesa Fitzgeralda o zmianę zapisów krajowej ustawy hazardowej.

Do stanowiska GAA odniósł się czołowy irlandzki bukmacher Paddy Power. Dział PR wydał oświadczenie, w którym poinformowano:

„Paddy Power oferuje szeroki zakres usług bukmacherskich dotyczących niezliczonej ilości imprez sportowych na całym świecie. Zakres oferty na poszczególny z rynków wynika z potencjalnego popytu ze strony klientów, którzy chcą postawić zakłady.

W tym kontekście, Paddy Power oferuje również możliwość obstawiania imprez sportowych U-18, jednak odbiorcami oferty są dorośli użytkownicy. Dla osoby poniżej 18 roku życia w Irlandii postawienie zakładu jest nielegalne. Jesteśmy bardzo zaangażowani w przestrzeganie prawa i posiadamy wiele środków w celu zapobieżenia osobie poniżej 18 roku życia otwarcia konta i stawiania zakładów. Paddy Power działa zgodnie z prawem w każdej jurysdykcji. Jeśli w którejś z nich nastąpią zmiany w prawodawstwie, Paddy Power będzie nadal stosować się do prawa danego kraju. To jest całkowicie w gestii GAA, czy jakiejkolwiek innej organizacji, składać uwagi do rządu w kwestiach, które uważają za istotne. „

Źródło: irishtimes.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.