Obstawianie e-sportu od lipca legalne w Nevadzie

obstawianie e-sportu

Amerykański stan Nevada, którego najbardziej rozpoznawalnym miastem jest Las Vegas, wprowadził nowe prawo, które umożliwia obstawianie m.in. rozgrywek e-sportowych na żywo.

Choć przegłosowana ustawa nie odnosi się wprost do sportów elektronicznych, to zostały one zawarte w kategorii innych wydarzeń. Jedynym wymogiem jest posiadanie specjalnej licencji przez organizatorów imprez.

Światowa stolica hazardu wielokrotnie gościła już e-sportowców. W Las Vegas odbywały się już turnieje z cykli DreamHack i MLG, a także liczne turnieje w pozostałych dyscyplinach takich jak Halo, Madden czy bijatykach w ramach tzw. Fighting Game Community. Na miejscu powstało (a także wciąż powstaje) kilka aren dedykowanych e-sportowi, jednak aby móc w nich obstawiać rozgrywki, właściciele będą musieli zdobyć odpowiednią licencję. Nie jest to jednak problemem dla dużych ośrodków, takich jak hotele, które od lat prowadzą podobną działalność.

Pełen tekst przegłosowanej ustawy można przeczytać w języku angielskim na oficjalnej stronie władz Nevady. Nowe prawo wejdzie w życie 1 lipca 2017 roku.

Źródło: cybersport.pl

Zarejestruj się w TOTOLOTKU i odbierz BONUS do 700 PLN

About Author

1 thought on “Obstawianie e-sportu od lipca legalne w Nevadzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *