Obrońca ukarany za udział w reklamie hazardowej

Yerry Mina, obrońca Everton, został ukarany grzywną w wysokości 10 000 funtów przez Angielski Związek Piłki Nożnej (FA) za pojawienie się w reklamie telewizyjnej promującej operatora hazardowego w jego rodzinnej Kolumbii.

Mina pojawiła się w reklamie kolumbijskiego operatora Betjuego, na którą FA zwróciła uwagę w maju tego roku. Gracz został następnie oskarżony o naruszenie zasady FA E8 (3), która mówi, że zawodnicy występujący na angielskich boiskach nie mogą reklamować ani promować działalności bukmacherskiej.

Everton przedstawił dowody okoliczności łagodzących, twierdząc, że gracz ma ograniczoną znajomość języka angielskiego i dlatego nie był w stanie zrozumieć informacji na temat ograniczeń związanych z hazardem, gdy wyjaśniono mu to podczas prezentacji FA. Ponadto klub dodał, że reklama nie została wyświetlona poza Kolumbią i ostatecznie została wycofana z emisji na żądanie gracza.

Mina nie czerpała osobistych korzyści finansowy z reklamy, lecz zostały one przekazany Fundacji Yerry Mina, organizacji charytatywnej, którą założył w 2016 r., aby pomóc dzieciom w niekorzystnej sytuacji w Kolumbii.

Chociaż FA przyznał, że był to „niezwykły przypadek” i uznał, że istnieją poważne okoliczności łagodzące, stwierdził, że samo ostrzeżenie jest niewystarczające, biorąc pod uwagę powagę naruszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *