Nowy CEO William Hill

William Hill awansował Ulrika Bengtssona do roli dyrektora naczelnego grupy (CEO), zastępując Philipa Bowcocka, który ma zamiar odejść po trzech latach u steru.

Bengtsson, wcześniej dyrektor ds. Technologii cyfrowych w Hills, został dziś mianowany na stanowisko dyrektora generalnego i swoją nową pozycję obejmie 30 września. Ustępujący prezes Bowcock pozostanie w firmie do 31 grudnia, aby pomóc w całym procesie.

Prezes William Hill, Roger Devlin, powiedział, że Bengtsson jest idealnie przygotowany do poprowadzenia operatora w przyszłość, nadzorując cyfrowe operacje grupy przez ostatnie 18 miesięcy.

„Ulrik ma głębokie zrozumienie w dziedzinie cyfrowej oraz doświadczenie międzynarodowe i sektorowe, których potrzebujemy, aby realizować naszą strategię. Jego nominacja zapewni ciągłość, stabilność i operacyjne przywództwo w miarę realizacji strategii, którą wyznaczyliśmy”powiedział Devli.

Bengtsson pierwotnie dołączył do Williama Hilla jako chief digital officer w 2018 r., wcześniej przez wiele lat był prezesem i dyrektorem generalnym notowanego na giełdzie w Sztokholmie operatora Betsson.

„Cieszę się, że w tym ekscytującym momencie dla Williama Hilla mogę zostać dyrektorem generalnym i nie mogę się doczekać współpracy z zespołem nad realizacją naszej strategii. Mamy doskonałą okazję, aby zbudować William Hill jako firmę cyfrową i międzynarodową, napędzając rozwój Internetu w Wielkiej Brytanii i na świecie, rozwijając skalę amerykańskiego biznesu i realizując ambicje Nobody Harmed”. – powiedział nowy CEO WH.

Odchodzący dyrektor William Hill Bowcock odejdzie z firmy pod koniec roku, piastując stanowisko prezesa od lipca 2016 r. po odejściu Jamesa Hendersona.

1 thought on “Nowy CEO William Hill

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.