Nowy CEO William Hill

William Hill awansował Ulrika Bengtssona do roli dyrektora naczelnego grupy (CEO), zastępując Philipa Bowcocka, który ma zamiar odejść po trzech latach u steru.

Bengtsson, wcześniej dyrektor ds. Technologii cyfrowych w Hills, został dziś mianowany na stanowisko dyrektora generalnego i swoją nową pozycję obejmie 30 września. Ustępujący prezes Bowcock pozostanie w firmie do 31 grudnia, aby pomóc w całym procesie.

Prezes William Hill, Roger Devlin, powiedział, że Bengtsson jest idealnie przygotowany do poprowadzenia operatora w przyszłość, nadzorując cyfrowe operacje grupy przez ostatnie 18 miesięcy.

„Ulrik ma głębokie zrozumienie w dziedzinie cyfrowej oraz doświadczenie międzynarodowe i sektorowe, których potrzebujemy, aby realizować naszą strategię. Jego nominacja zapewni ciągłość, stabilność i operacyjne przywództwo w miarę realizacji strategii, którą wyznaczyliśmy”powiedział Devli.

Bengtsson pierwotnie dołączył do Williama Hilla jako chief digital officer w 2018 r., wcześniej przez wiele lat był prezesem i dyrektorem generalnym notowanego na giełdzie w Sztokholmie operatora Betsson.

„Cieszę się, że w tym ekscytującym momencie dla Williama Hilla mogę zostać dyrektorem generalnym i nie mogę się doczekać współpracy z zespołem nad realizacją naszej strategii. Mamy doskonałą okazję, aby zbudować William Hill jako firmę cyfrową i międzynarodową, napędzając rozwój Internetu w Wielkiej Brytanii i na świecie, rozwijając skalę amerykańskiego biznesu i realizując ambicje Nobody Harmed”. – powiedział nowy CEO WH.

Odchodzący dyrektor William Hill Bowcock odejdzie z firmy pod koniec roku, piastując stanowisko prezesa od lipca 2016 r. po odejściu Jamesa Hendersona.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

e-play

Archiwa