Nowość w ofercie Betgames – Poker 6+!

Oferta Betgames w STS, czyli obstawianie gier karcianych rozrasta się. Po wojnie, bakaracie i polskim stole pokera przyszedł czas na Poker 6 Plus.

 

Na wstępie warto podkreślić, że Betgames to obstawianie wyników danej rozgrywki karcianej. Polega ono na obserwowaniu rozgrywki i typowaniu wyników kolejnych rozdań i rozstrzygnięć. Wojna, bakarat i poker to zdecydowanie najpopularniejsze gry karciane. Możliwość obstawiania zakładów na nie od samego początku cieszyła się popularnością. Dlatego rozwijamy naszą ofertę. Ważnym krokiem było pojawienie się w naszej ofercie polskiego stołu pokera. Innowacją była interakcja krupiera z graczami aktywnymi na czacie gry oraz dedykowany wystrój studia.

 

Poker 6 Plus, czyli wariacja Texas Hold’em

Zapewne wielu zna podstawowe zasady samego pokera, jak i obstawiania zakładów na pokera. Czym więc jest Poker 6+? Jedną z odmian, mającą na celu zdynamizowanie i uatrakcyjnienie samej gry w karty. Najpopularniejszą wersją pokera jest Texas Hold’em, a Poker 6 Plus jest jego bliskim krewnym. I bardzo młodym, bo powstanie tej wariacji miało miejsce w 2014 roku. Miejsce narodzin? Azja, a konkretnie Macau, Hong Kong i Manila. Czym wyróżnia się Poker 6 Plus?

 

Talia jest mniejsza, a właściwie „krótsza”. Liczy bowiem 36 kart, od 6 w górę, aż do asów. Stąd właśnie wzięła się nazwa tej odmiany Poker 6+. Inna nazwa to Short-Deck Hold’em,

Większą dynamiką gry i częstszym występowaniem wysokich układów,

Moc układów jest inna niż w Texas Hold’em właśnie dzięki mniejszej liczbie kart.

Układy Poker 6 Plus, od najmocniejszego do najsłabszego:

  • poker królewski
  • kareta
  • kolor
  • full
  • trójka
  • strit (jako strita traktuje się również układ: as, 6, 7, 8, 9)
  • dwie pary
  • para
  • wysoka karta

Jak obstawiać zakłady na Pokera 6 Plus?

Pokrótce przedstawiliśmy różnice w samej grze, a jak wyglądają one w ofercie Betgames? Także wielkich rewolucji nie ma. Typowanie wyników w pokerze i pokerze 6+ jest bardzo podobne. W trakcie jednej rozgrywki gracze mogą obstawiać wyniki Pokera 6 Plus w pięciu rundach. Co można typować? Zwycięstwo krupiera lub gracza, remis, a także konkretne układy kart. Przebieg rozgrywki wygląda następująco:

 

Karty tasowane są przez krupiera. Gracze mają 30 sekund na obstawianie. Zakłady z pierwszej tury nie mają wpływu na typowanie w kolejnych turach.

Rozdawane przez krupiera są dwie karty dla gracza oraz dwie zakryte dla siebie. Typy i kursy są aktualizowane i można obstawiać drugą rundę. Gracz ma 10 sekund.

Po tym czasie krupier rozkłada trzy karty wspólne (tzw. flop). Następuje kolejna aktualizacja kursów i obstawianie. Trzecia runda to także 10 sekund.

Następnie na stole pojawia się czwarta kartka wspólne (tzw. turn). Tym razem na obstawianie jest 15 sekund.

Po jej zakończeniu krupier wykłada ostatnią kartę (tzw. river). Tutaj typowanie trwa 20 sekund.

Ostatnią czynnością krupiera jest odkrycie dwóch kart, a tuż po tym podawany jest wynik rozgrywki i zwycięskie typy.

Jak widać rozgrywka jest dynamiczna, płynna i niezbyt skomplikowana. Nie mamy wątpliwości, że zakłady na Pokera 6 Plus zyskają liczne grono sympatyków i będą się cieszył popularnością.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *