Nowelizacja ustawy hazardowej w kontekście zakładów bukmacherskich

reklama zakładów

W zapowiadanym projekcie nowelizacji ustawy o grach hazardowych znajdują się istotne zmiany dla sfery zakładów bukmacherskich. Oto najważniejsze z nich:

Art. 63 ust. 1
„Podmiot jest obowiązany, w terminie określonym w koncesji lub zezwoleniu, złożyć, w celu zapewnienia ochrony interesu finansowego gier hazardowych oraz zabezpieczenia zobowiązań podatkowych w podatku od gier, zabezpieczenie w wysokości:
(…) 1b) 500.000 zł w przypadku urządzania gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości oraz gier na automatach przez sieć Internet lub urządzania zakładów wzajemnych przez sieć Internet”;

Art. 73
„Podstawę opodatkowania podatkiem od gier stanowi: (…)
4) w zakładach wzajemnych – kwota stanowiąca różnicę między sumą wpłaconych stawek a sumą wpłaconych wygranych”

Art. 74
„Stawka podatku od gier wynosi dla: (…)
3) gry liczbowej oraz urządzanych przez sieć Internet gry cylindrycznej, gry w karty z wyjątkiem gry w pokera, gry w kości, gry na automatach i zakładów wzajemnych – 20%”
Oznacza to zmianę konstrukcji podatku obrotowego na podatek od przychodów brutto (tzw. GGR). W przypadku wprowadzenia tego typu podatku zniknie proceder przerzucania go na gracza. Obecnie w stawka każdego zakładu mnożona jest przez współczynnik 0,88. Zmiany zawarte w nowelizacji sprawiają, że tego typu działanie ze strony operatorów zakładów wzajemnych jest bezpodstawne.

W przypadku zainteresowania pełną wersją projektu zapraszamy do wypełnienia poniższej ankiety.

[mlw_quizmaster quiz=1]

2 thoughts on “Nowelizacja ustawy hazardowej w kontekście zakładów bukmacherskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.