Nowa Południowa Walia zakazuje reklam związanych z hazardem

Rząd Nowej Południowej Walii (Australia) ogłosił, że wprowadzi zakaz reklam związanych z hazardem podczas transmisji sportowych na żywo. Zakaz będzie obowiązywać od marca 2016 roku, w związku z rosnącą popularnością zakładów sportowych online.

Władze zauważyły, że reklamy niebezpiecznie namawiają do hazardu, widzowie są zachęcani, aby stawiać nie zważając na potencjalne zagrożenia.

Stwierdzono też, że rynek zakładów sportowych stale rośnie i robi się coraz bardziej konkurencyjny.

W ramach tego rozporządzenia, reklama operatorów hazardowych i proponowanych przez nich usług będzie zakazana. Reklamy nie będą nadawane podczas meczów, a nawet w przerwie.

Komentując zakaz, Samantha Thomas, profesor zdrowia publicznego na Uniwersytecie Deakin, zwróciła uwagę, że jest to dobre posunięcie, ale to tylko niewielka część całego pakietu akcji marketingowych prowadzonych podczas sportowych rozgrywek.

Pani Thomas podkreśliła, że widzowie, a w szczególności dzieci, będą nadal narażeni na oddziaływanie reklam, takich jak loga hazardowych operatorów na stadionach, koszulkach, itp.

Według niej, urzędnicy z Nowej Południowej Walii powinni podjąć znacznie więcej środków w celu zapobiegania niebezpiecznych praktyk marketingowych operatorów hazardowych.

 

About Author