Norweski monopolista ogłasza przetarg

Norweski operator chce zwiększyć udział w rynku dzięki poprawie swojej platformy.

Norweski monopolisty Norsk Tipping ogłosił rozpoczęcie procedury przetargowej w celu aktualizacji swojej platformy zakładów sportowych.

Przetarg rozpoczyna się od fazy kwalifikacji, w której będzie „jakościowy wybór” firm, które zostaną zaproszone do udziału w całym procesie. Tylko przedsiębiorstwa spełniające wymagania kwalifikacyjne zostaną zaproszone do składania ofert przetargowych.

Wszyscy potencjalni oferenci zostaną poddani procesowi selekcji jakościowej, w której zostaną podzieleni na trzy tak zwane „obszary dostawy”. Obszary te obejmują zakłady sportowe, transmisję danych i transmisję strumieniową. Zostaną wybrane łącznie trzy firmy na obszar dostawy, w zależności od spełnienia wymagań kwalifikacyjnych.

Operator potwierdził wymagania kwalifikacyjne, które obejmują oferentów przedstawiających dowód kondycji finansowej, dowód rejestracji działalności gospodarczej i pozycję prawną, zdolność, kompetencje, certyfikaty i odpowiednie doświadczenie.

Proces ten ma się zakończyć w październiku.

Norsk Tipping powiedział, że poszukuje profesjonalnego partnera, który będzie odpowiedzialny za „dostarczanie, wdrażanie, koordynację i integrację” przyszłego rozwiązania sportowego Norsk Tipping oraz usług operacyjnych.

Norsk Tipping potwierdził, że przeprowadził „badania rynkowe”, aby uzyskać więcej informacji o potencjalnych dostawcach, ale nie potwierdził, że miały miejsce jakiekolwiek dyskusje z firmami.

Operator podkreślił znaczenie nowoczesnej platformy zakładów sportowych, nazywając modernizację ważnym krokiem naprzód w zapewnieniu „konkurencyjnej i odpowiedniej oferty produktowej dla norweskiego rynku sportowego”.

Norsk Tipping, działający od 1948 r., jest własnością państwa i podlega nadzorowi norweskiego Ministerstwa Kultury.

Prawo norweskie obecnie ogranicza świadczenie usług hazardowych online do monopolu dwóch przedsiębiorstw państwowych, Norsk Tipping, który prowadzi zakłady sportowe i gry w kasynie online oraz Norsk Rikstoto, który jest odpowiedzialny za usługi zakładów końskich w Norwegii.

Rynek jest również obsługiwany przez operatorów offshore pomimo blokowania płatności.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *