Niepełnoletni piłkarze rezerw Arki reklamowali bukmachera

Arka Gdynia

Walkower, a teraz gra z logo bukmachera – w przypadku Arki Gdynia nieszczęścia chodzą parami.

Ostatnie dni nie są udane dla Arki Gdynia, a w szczególności dla jej rezerw. Najpierw druga drużyna gdyńskiego klubu została zgodnie z przewidywaniami ukarana walkowerem w meczu IV ligi z rezerwami Lechii Gdańsk. Na boisku było 5-1 dla Arki, ale występ nieuprawnionych zawodników sprawił, że rezultat został zweryfikowany na 3-0 dla rezerw Lechii.

To nie koniec nieszczęść gdynian związanych z tym spotkaniem. Otóż w ich barwach wystąpili 17-letni Patryk Soboczyński i Adam Tandecki. Zagrali, jak reszta partnerów, z reklamą bukmachera na koszulce. Na zdjęciach w barwach Arki Soboczyński.

Różnie można oceniać logikę tych przepisów. Czy hazardowe logo na stroju faktycznie kogoś zachęci do przegrania ciężko zarobionych pieniędzy, jednak art. 29b. 1. ustawy o grach hazardowych jasno reguluje:

Dozwolona jest reklama zakładów wzajemnych, na urządzanie których zostało udzielone zezwolenie, pod warunkiem że: nie jest kierowana do małoletnich, nie przedstawia osób małoletnich i nie odbywa się przy udziale małoletnich.

Całość czytaj na: sport.interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *