Niemcy przyznają pierwsze licencje na zakłady sportowe

Niemcy

Rada Regionalna Darmstadt przyznała pierwsze licencje na zakłady sportowe w ramach nowej, przejściowej ustawy w sprawie gier hazardowych, ogłoszonej w zeszłym miesiącu w Niemczech.

Rada wydała 15 licencji ze skutkiem natychmiastowym. Pierwsza licencja trafiła do marki Cashpoint Gauselmann Group.

Pozostali zatwierdzeni licencjobiorcy to bet365, Admiral Sportwetten firmy Novomatic, Tipico, IBC Sportsbetting, Greenvest Betting, Tipin, Jaxx, Tipwin, BetVictor, SportingBet firmy Playtech, HPYBET i GVC Holdings, Ladbrokes, bwin i Gamebookers.

Łącznie 15 licencjobiorców reprezentuje 75 procent niemieckiego rynku zakładów sportowych.

Peter Beuth, minister spraw wewnętrznych kraju związkowego Hesja, powiedział, że punkt zwrotny był wielkim przełomem po latach niepewności.

Tylko dzięki ściśle kontrolowanej ofercie można zrealizować cele ustawy o grach hazardowych i zakończyć nielegalny rozwój czarnego rynku. Naszym celem nie jest, aby jak najwięcej osób stawiało na wyniki sportowe, ale aby gracze uprawiali hazard w środowisku regulowanym przez państwo i nie byli kierowani do nielegalnych operatorów. Rada Regionalna Darmstadt zdobyła ogromne doświadczenie w zakresie regulacji hazardu i będzie uważnie monitorować rynek zakładów sportowych – powiedział.

Niemieckie landy zgodziły się w zeszłym miesiącu, że umożliwią obecnym operatorom gier hazardowych działanie przed wejściem w życie nowego międzypaństwowego traktatu o grach hazardowych w przyszłym roku, pod warunkiem, że zaczną przestrzegać jego zasad.

Według doniesień nowi licencjobiorcy współpracują z Radą Regionalną Darmstadt w celu uzgodnienia terminu wdrożenia warunków dołączonych do nowych licencji.

Nadal nie jest jasne, jak długo operatorzy będą musieli dostosować się do nowych ograniczeń, które obejmują miesięczny limit obrotu w wysokości 1000 EUR i 20% limit strat, ale oczekuje się, że będą musieli się dostosować do początku przyszłego roku. Bonusy będą ograniczone do 100 € rocznie na klienta.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *