Niemcy odrzucają apelację dotyczącą zakładów na wyścigi konne

wyścigi konne

Finanzamt, niemiecki urząd skarbowy, odrzucił skargę operatora gier online, który argumentował, że zakłady online na wyścigi konne powinny podlegać takiej samej stawce podatkowej jak zakłady detaliczne.

Operator zagraniczny odpowiedzialny za skargę nie został wymieniony z nazwy, ale został opisany jako mający siedzibę w Unii Europejskiej.

Zdecydował się nie płacić podatków, argumentując, że podatek jest konstytucyjnie niedopuszczalny, a prawo w tej sprawie jest niejasne i niejednoznaczne.

Jego sprawa dotyczyła dwóch artykułów ustawy o zakładach wyścigowych i loterii (RennwLottG). Artykuł 11 nakłada 5-procentowy podatek na stawki zakładów wyścigowych, podczas gdy artykuł 17 stanowi, że zakłady przetwarzane w Niemczech lub składane przez klienta zamieszkałego w Niemczech podlegają opłacie w wysokości 5 procent od nominalnej wartości kuponów.

Różne podstawy opodatkowania oznaczają, że podatki są wyższe zgodnie z artykułem 17, ponieważ niektóre opłaty są również uwzględniane w obliczeniach.

W związku z tym operator argumentował, że rozgraniczenie między elementami podlegającymi opodatkowaniu w obu artykułach nie jest jasne i nie jest oczywiste.

Urząd skarbowy stwierdził, że odwołanie było bezzasadne, orzekając, że artykuł 11 ustawy miał zastosowanie tylko do detalicznych zakładów wyścigowych, podczas gdy wszystkie inne zakłady podlegały artykułowi 17.

Dwa sądy odrzuciły już roszczenie operatora: sąd niższej instancji w 2015 r. i sąd finansowy Hesji w styczniu 2019 r.

Niemcy przyznały swoje pierwsze licencje na zakłady sportowe na mocy nowych przepisów po tym, jak państwa związkowe osiągnęły porozumienie co do wstępnego okresu przed wprowadzeniem regulowanych gier hazardowych w przyszłym roku.

Szesnastu krajowych ministrów-prezydentów ratyfikowało nowe przepisy dotyczące gier hazardowych przed ich wdrożeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *