Nielegalny sponsoring klubu NFL?

Operator 888 został sponsorem New York Jets, ale transakcja jest „pod obserwacją”, ponieważ NFL zabrania reklamowania witryn zakładów sportowych.

Klub New York Jets poinformował, że zespół podpisał umowę sponsoringową z kasynem online i operatorem zakładów sportowych 888 Holdings. Jest to pierwsza  tego rodzaju umowa z  zespołem NFL, a krytycy mówią, że tego typu promowanie zakładów sportowych jest sprzeczne z zasadami ligi.

W niedzielę, 28 października, wyświetlono banery 888.com na MetLife Stadium, a operator dodał „dumnych sponsorów New York Jets” na swojej stronie internetowej.

Krytycy twierdzą, że porozumienie narusza zasady NFL, ale nie było wzmianki o banerach na stadionie. Sprawa dotyczy strony internetowej, która wyświetla wizerunek futbolisty i przypisany jest do niej bezpośredni link do oferty zakładów sportowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami NFL, reklama witryn z zakładami bukmacherskimi jest zabroniona, z wyjątkami dotyczącymi obiektów sportowych. 888 i NFL odmówiły komentarza w sprawie umowy.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *