Nie zobaczymy Ekstraklasy u internetowych bukmacherów

Niestety najprawdopodobniej nie zobaczmy rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych firm bukmacherskich. Wymagania Ekstraklasy S.A. były zbyt wysokie.

Kilka tygodniu na łamach naszego portalu pisaliśmy:

„Ekstraklasa S.A. formalnie rozpoczyna etap sprzedaży audiowizualnych praw bukmacherskich na lata 2019/20 i 2020/21. Ich komercjalizacja to wspólny projekt spółki ligowej i platformy nc+,  głównego nadawcy telewizyjnego Ekstraklasy od 1995 roku. W pierwszej kolejności do złożenia ofert zostaną zaproszone licencjonowane firmy bukmacherskie działające na polskim rynku. Podpisanie umów z wyłonionymi w przetargu partnerami, jeśli zostaną oni wyłonieni, ma nastąpić do 30 kwietnia br. Do końca sezonu ligowa spółka zamierza też sprzedać prawa do pokazywania skrótów w telewizji i internecie oraz prawa międzynarodowe.”

Dziś rano Prezes STS Mateusz Juroszek na Twitterze podał informację:

Z informacji, które my posiadamy wynika, że cały proces sprzedaży praw do transmitowania Ekstraklasy internetowym bukmacherom na 100% nie jest zamknięty i Ekstraklasa S.A. przeanalizuje wszystko raz jeszcze.

Z pozytywnych informacji, które do nas doszły wynika, że najwyższą klasę rozgrywkową zobaczymy za to u naziemnych operatorów.

 

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *