NHL może uzyskać 216 mln $ przychodów z zakładów sportowych

Najlepsza liga hokejowa świata mogłaby skorzystać z wyższych opłat za oglądalność, reklamy, media i dane.

Według nowego badania Nielsen Sports zleconego przez American Gaming Association (AGA), roczne przychody National Hockey League (NHL) mogą wzrosnąć o 216 milionów USD rocznie z powodu powszechnie dostępnych, legalnych, regulowanych zakładów sportowych.

Badanie analizuje strumienie przychodów, które legalne zakłady bukmacherskie mogą generować dla NHL: przychody z tytułu wydatków od operatorów zakładów bukmacherskich na reklamę, dane i sponsoring oraz przychody generowane w wyniku zwiększonego zużycia mediów i produktów ligi.

Według Nielsen Sports, większe zaangażowanie fanów i oglądalność mogłyby podnieść całkowity roczny przychód NHL z praw medialnych, sponsoringu, merchandisingu i sprzedaży biletów o 3,5%, dając 151 milionów USD nowych przychodów ze wzrostu konsumpcji produktów ligi.

Badania wskazują, że operatorzy gier mogą wydać 24 miliony USD na reklamę, co bezpośrednio zwiększy opłaty za prawa do ligi o taką samą kwotę. Dodatkowe przychody z sponsoringu w wysokości 35 milionów USD i 6 milionów USD w danych są również przewidywane dla ligi i jej zespołów.

 „Dzisiejsza informacja potwierdza, że ​​legalne, regulowane zakłady bukmacherskie wytworzą znaczące nowe możliwości zarobkowe dla lig sportowych”

– powiedziała Sara Slane, wiceprezes ds. Publicznych w American Gaming Association.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

e-play

Archiwa