NBA i MLB mogą uzyskać 1,7 mld $ z zakładów sportowych

Według nowego badania Nielsen Sports zleconego przez American Gaming Association, roczne przychody Major League Baseball (MLB) i National Basketball Association (NBA) mogą wzrosnąć odpowiednio o 1,1 miliarda USD i 585 milionów USD, w związku z legalizacją zakładów sportowych w USA

Jak stwierdziła AGA, w badaniu przeanalizowano strumienie przychodów, które legalne zakłady sportowe mogą generować dla obu lig zawodowych: przychody z wydatków od operatorów zakładów bukmacherskich na reklamę, dane i sponsoring oraz przychody generowane w wyniku wzrostu konsumpcji lig.

Według Nielsen Sports, większe zaangażowanie fanów i oglądalność mogłyby podnieść całkowite roczne przychody z praw medialnych, sponsoringu, merchandisingu i sprzedaży biletów, które wyniosłyby 952 milionów USD dla MLB i 425 milionów USD dla NBA.

[quote style=”1″ author=””]”Cztery główne ligi sportowe zyskają razem 4,2 miliarda. Legalne zakłady bukmacherskie również stworzą znaczne możliwości dla stanowych i lokalnych gospodarek, generując dochody podatkowe, miejsca pracy i wspierając małe firmy w całym kraju.”[/quote] – powiedziała Sara Slane, wiceprezes ds. Stowarzyszenie gier.

Według badań, operatorzy gier mogą wydać 64 mln USD na reklamę MLB i 57 mln USD na NBA, co może bezpośrednio podnieść opłaty za prawa do ligi o taką samą kwotę. Dochody sponsorów z operatorów gier zapewniłyby dodatkowe 78 milionów USD dla NBA i 62 miliony USD dla MLB. Przewiduje się także, że NBA i MLB zarobią odpowiednio 25 milionów USD i 28 milionów USD z praw do transmisji danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.