Nadal – Basilashvili, 04/01, godz: 12:00, kort: RAC Arena

Rafael Nadal rozpocznie sezon 2020 w Perth, gdzie będzie reprezentował Hiszpanię w Pucharze ATP. Pierwszym przeciwnikiem Rafy będzie  Nikoloz Basilashvili z Gruzji.

Rok 2019 był wyjątkowy dla Rafaela Nadala. Hiszpan wygrał US Open i French Open. Ponadto Nadalowi udało się odzyskać najwyższe miejsce w rankingu ATP. Australijska część ATP Tour nigdy nie była mocną stroną dla Nadala, ponieważ często zajmował miejsca za Federerem i Djokovicem. Widać to także po tym, że Nadal wygrał Australian Open tylko raz.

Z kolei Nikoloz Basilashvili wchodzi w ten mecz po trudnym sezonie 2019. Basilashvili wygrał w zeszłym sezonie Hamburg European Open, ale potykał w innych turniejach, nie docierając nawet do finałów w żadnym z nich. A ponieważ Gruzin nie przejawiał pewności siebie w tych starciach ciężko będzie mu odzyskać formę w meczu przeciwko Rafaelowi Nadalowi.

Patrząc na wszystkie informacje, sądzę, że Rafael Nadal wygra ten mecz dzięki swojemu talentowi. Co więcej, Nadal jest silniejszym graczem i wygląda na to, że ma dużo większą pewność siebie w porównaniu z Nikolozem Basilashvili.

Typ:

„1 (-5.5 gema)” – 1.67

Typer: PK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *