Monopol na zakłady w Albanii?

Albania planuje wprowadzić nowe regulacje dotyczące zakładów, które zawierają radykalne propozycje. Po pierwsze, zakłady sportowe będą zakazane w obszarach mieszkalnych. Zakłady online mogą zostać ograniczone. Najważniejszą propozycją jest to, że może istnieć państwowy monopol na zakłady sportowe, aby państwo mogło skutecznie kontrolować hazard w kraju.

„Rozważamy możliwość traktowania zakładów sportowych jako monopolu państwowego i umożliwienia ich działania przez specjalnie ustanowione struktury państwowe” – głosi raport rządowy.

Do tej pory hazard jest prowadzony przez prywatne podmioty i generuje ponad 130 milionów euro dochodu rocznie, zatrudniając około 7000 osób. Wkrótce może to jednak zostać częściowo przekształcone w państwową działalność, ponieważ zakłady sportowe będą kontrolowane przez rząd.

Według premiera Edi Ramy, nadchodzące zmiany – które mają być wprowadzone w życie od stycznia 2019 r. – ograniczą hazard i wygenerują dodatkowe 700 milionów euro na konsumpcję gospodarstw domowych. Istnieje jednak pewna opozycja ze strony Partii Demokratycznej, która wyraziła swoje zaniepokojenie faktem, że hazard jest  rzekomo powiązany z przestępczością zorganizowaną.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *