Michał Głowacki z SB Betting – współpraca z FORbet i Totalbet to wyróżnienie

Współpraca z FORbet oraz Totalbet to dla nas największe wyróżnienie – mówi w wywiadzie dla E-PLAY Michał Głowacki, pełniący obowiązki CEO w firmie SB Betting.

E-PLAY: Wiemy, że SB Betting realizuje obecnie projekty na kilku kontynentach równocześnie. Który rynek jest dla Państwa w tym momencie najważniejszy, a na który pracuje się najciężej i dlaczego?

Michał Głowacki: Po wypracowaniu swojej pozycji w Afryce (od 2012 roku) staramy się dalej ją umacniać. Umowy z 138 na rynki wschodzące (Afryka, Albania) oraz Pari Match Africa to kolejny etap ekspansji na Czarnym Lądzie. Obecnie rynkiem, na którym dużo działamy jest Polska. Zmiany w ustawie zaowocowały zwiększonym zainteresowaniem na prowadzenie bukmacherki w Polsce. ForBet, Totalbet, a wkrótce BetFan to duże wyzwanie – nasz rynek jest bardzo dojrzały, a klienci wymagający. Jest to więc zupełnie inny wymiar niż w Afryce, która jest kilka lat za Europą, chociaż coraz odważniej nas goni. Głównym problemem jest tam infrastruktura, dostęp do dobrej jakości łącz, przerwy w dostawie prądu, niska stawka zakładów – jest to również duże wyzwanie dla wytwórców oprogramowania.

E-PLAY: Przygotowaliście Państwo platformy dla kilku firm z polskiego rynku. Proszę opowiedzieć jak wyglądała ta współpraca. Czy przedstawiciele polskich operatorów wiedzieli dokładnie czego potrzebują czy to Wy musieliście ich dokładnie nakierować co jest istotne z punktu widzenia polskiego klienta czy zarządzania projektem jakim jest firma bukmacherska?

MG: Muszę przyznać, iż polscy klienci doskonale znają rynek i wiedzą czego oczekują klienci. Oczywiście są obszary, w których możemy podzielić się swoim doświadczeniem, spostrzeżeniami, ciekawymi rozwiązaniami chociażby z równie wymagającego rynku w Gruzji. W naszym kraju dzięki ustawie, która m.in. zalegalizowała sporty wirtualne jesteśmy w stanie pokazać pełne możliwości naszego produktu. Nasi klienci natomiast są wspaniałym źródłem nowych pomysłów i rozwiązań, korzyści ze współpracy są obopólne.

E-PLAY: Czy w najbliższej przyszłości planujecie powiększyć swój portfel produktów? M.in. o soft pokerowy?

MG: Jako firma określająca się mianem „betting software development house” nasz portfel produktów jest stale rozszerzany. Niedawno poszerzyliśmy go o produkty firmy RedTiger, a od dłuższego czasu jesteśmy zintegrowani z większością popularnych providerów sportów wirtualnych czy kasyn online. Nasza platforma obsługuje soft pokerowy w Gruzji (Crocobet.com). O ile będzie zapotrzebowanie i przychylne prawo jesteśmy gotowi zapewnić takie rozwiązania na rodzimym rynku.

E-PLAY: Co dla Was znaczą nominacje do prestiżowej nagrody SBC Awards? Liczycie na statuetkę? Konkurencja jest bardzo mocna.

MG: Jest to dla nas duże wyróżnienie. Przez ostatnie lata ciężko pracowaliśmy czego owocem są umowy z takimi firmami jak Betsson Group, Editec, 138, Pari Match Africa czy nasi lokalni silni gracze – FORbet i Totalbet. W tym natłoku pracy koncentrowaliśmy się na rozwoju produktu pomijając aspekty marketingowe, uznając, że najpierw chcemy osiągnąć określony, wysoki poziom oprogramowania. W tym roku po raz pierwszy zgłosiliśmy się do konkursu, także bycie nominowanym niezwykle cieszy. Obawiam się jednak, że nasze braki marketingowe z poprzednich lat nie pozwolą nam konkurować z gigantami typu BetConstruct czy SB Tech. Jesteśmy jednak zadowoleni, że zostaliśmy zauważeni i wierzymy, że to początek budowania świadomości naszej marki w szerszym gronie.

E-PLAY: Ostatnio pojawiła się informacje, że przygotowaliście również software dla spółki eWinner, która kilkanaście dni temu otrzymała zezwolenie Ministerstwa Finansów na prowadzenie zakładów wzajemnych przez Internet w Polsce. Czy możecie zdradzić naszym czytelnikom czy prowadzicie jakieś pracę dla innych podmiotów ubiegających się o licencję w naszym kraju?

MG: Mogę jedynie powiedzieć, że dzięki doskonałej pracy wykonanej wraz z FORbet i Totalbet, zainteresowanie naszym produktem w Polsce jest duże. To nas bardzo cieszy i mamy nadzieję dalej wytwarzać oprogramowanie, które jest reklamą samą w sobie. Korzystając z okazji chciałem podziękować całemu naszemu zespołowi, który na to ciężko pracuje.

Wywiad przeprowadził Ariel Moskała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *