MGA podpisuje umowę o udostępnianiu danych ze Słowackim Związkiem Piłki Nożnej

Słowacja

Umowa ułatwi wymianę informacji między Malta Gaming Authority (MGA) a Słowackim Związkiem Piłki Nożnej w celu zachowania zgodności z przepisami dotyczącymi zakładów sportowych i ochrony uczciwości słowackiej piłki nożnej.

To porozumienie dołącza do rosnącej listy umów dotyczących udostępniania danych z międzynarodowymi partnerami ze świata sportu. Jesteśmy dumni, że dzięki takim umowom stawiamy się jako ważny partner w śledztwach dotyczących ustawiania meczów na całym świecie i mamy nadzieję, że możemy teraz zapewnić ten sam poziom pomocy również słowackiemu FA – powiedziała Antonia Zerafa, menedżer ds. uczciwości w sporcie w MGA.

Mam nadzieję, że ta umowa będzie bardzo przydatna dla obu stron i pomoże nam osiągnąć wspólny cel – ochronę uczciwości zawodów sportowych. Dla słowackiego FA i dochodzeń policyjnych ta wymiana informacji może być ważna przy zbieraniu dowodów, ponieważ wiele popularnych na Słowacji firm bukmacherskich posiada maltańską licencję hazardową. Dzielenie się najlepszymi praktykami i wymiana informacji ma kluczowe znaczenie w walce z ustawianiem meczów – powiedział Jakub Čavoj, urzędnik Słowackiego Związku Piłki Nożnej.

W zeszłym tygodniu MGA opublikowała dane z analizy wywiadu finansowego, z których wynika, że liczba zgłoszeń podejrzanych transakcji otrzymanych od operatorów gier hazardowych na odległość wzrosła ponad dwukrotnie rok do roku w 2019 r.

Roczna suma 1445 zgłoszeń oznaczała wzrost o 106,4% w porównaniu z 700 raportami zarejestrowanymi w 2018 roku. Trzy firmy były odpowiedzialne za wypełnienie 32% wszystkich zgłoszeń w 2019, podczas gdy pięć innych firm za 35% zgłoszeń. Pozostałe 33% zostało zgłoszonych przez 72 podmioty, przy czym 29 operatorów gier zdalnych złożyło jedno sprawozdanie w ciągu roku.

Mechanizm zgłaszania podejrzanych zakładów MGA został uruchomiony w listopadzie, umożliwiając wszystkim operatorom zakładów sportowych posiadającym licencję MGA zgłaszanie podejrzanych działań do specjalnej jednostki ds. uczciwości sportowej regulatora.

Jest to próba zapewnienia płynnego przejścia przez operatora do zmiany regulacyjnej, która ma nastąpić 1 stycznia 2021 r., po której operatorzy będą prawnie zobowiązani do zgłaszania podejrzanej działalności związanej z zakładami.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *