Manchester United domaga się odszkodowania

Manchester United złożył skargę cywilną przeciwko Select Management Resources przedstawicielowi marketingowemu bukmachera internetowego MoPlay, domagając się 11 milionów dolarów (9 milionów euro) rekompensaty za nieopłacony dochód sponsorski.

Sankcjonowany przez sąd federalny w Atlancie przeciwko założycielowi Select Roderickowi Aycoxowi, Manchester United kwestionuje „globalną umowę sponsorską” z Addison Global, spółką operacyjną MoPlay, która utrzymuje Select i Aycox jako gwarantów transakcji.

Zgodnie ze skargą, złożoną 20 września, umowa między Manchesterem United, a Addison zawierała klauzulę za wszelkie pominięte płatności o wartości do 12 milionów funtów.

Firma Addison z siedzibą w Gibraltarze wprowadziła na rynek swoją flagową markę MoPlay w sierpniu 2018 roku, zapewniając partnerstwo „oficjalnych zakładów” z Manchesterem United i Watford FC, ponieważ Addison wyraził zamiar ustanowienia MoPlay na nasyconej brytyjskiej scenie bukmacherskiej.

Przedstawiciele Manchesteru United twierdzą, że Addison nie wywiązał się z umowy, ponieważ nie dokonał dwóch płatności w wysokości 981 000 GBP i nieco ponad 1 mln GBP odpowiednio 28 lutego i 31 maja. Płatności te były częścią dwóch rat, które stanowiły z góry uzgodniony dwunasto-miesięczny plan rozłożony na trzy lata.

W przypadku umowy sponsoringowej pozostało niespłacone saldo w wysokości ponad 9 milionów funtów plus 8,75% oprocentowania, o które obecnie ubiegają się pracownicy Manchesteru United. Oczywiście dochodzą do tego koszty obsługi prawnej itd.

Pomimo unieważnienia umowy z Watford i Manchesterem United, Addison nadal pozostaje oficjalnym partnerem niemieckiej Herthy Berlin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *