Litwini blokują kolejne strony bukmacherów

Organ ds. kontroli gier hazardowych online w ramach Ministerstwa Finansów Republiki Litewskiej ogłosił, że ​​zablokował kolejne witryny operatorów hazardowych, którzy nie dostosowali się do nowych regulacji wprowadzonych w kraju na początku tego roku.

W styczniu tego roku litewski regulator zobowiązał się do podjęcia działań prawnych wobec podmiotów organizujących hazardu online niezgodnie z krajowymi przepisami. W specjalnym oświadczeniu organ ds. kontroli gier hazardowych zaznaczył, że oprócz blokowania stron nielegalnych operatorów, zamierza podjąć dalsze działania prawne wobec tych spółek.

Marki, które znalazły się na tzw. czarnej liście to m.in. Betway, Unibet, William Hill, PokerStars, Marathonbet i 188Bet. Regulator opublikował również listę podmiotów, które uzyskały licencję do świadczenia usług w kraju.

Virginijus Dauksys, Dyrektor Urzędu Kontroli Gier powiedział:

– Zaskakujące jest to, że niektóre znane na całym świecie firmy, nie chcą zalegalizować swojej działalności, naruszając jednocześnie prawa Republiki Litewskiej. Zmiana nazwy domeny internetowej w celu uniknięcia konsekwencji prawnych może być traktowana jako działalność przemytu. Urząd Kontroli Gier będzie kontynuował aktywność w celu zapewnienia ochrony litewskiego rynku hazardu przed nielegalną ofertą oraz ochrony klientów w Republice Litewskiej.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *