Lista bukmacherów zakazanych w Polsce rośnie

Już 264 podmioty znajdują w „Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą”. Lista dostępna na stronie resortu finansów cały czas się jednak powiększa. Tylko w piątek dopisano do niej 18 adresów.

Przypomnijmy, że 1 kwietnia br. weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych. Nowe rozwiązania wprowadziły znaczące zmiany prawne dotyczące gier hazardowych.

Jedną z najważniejszych jest powierzenie Totalizatorowi Sportowemu wyłączności na urządzanie gier hazardowych w internecie (poza zakładami wzajemnymi) oraz gier na automatach (poza kasynami gier).

Na mocy nowych przepisów wprowadzono także „Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą”, który jest dostępny na stronie Ministerstwa Finansów.

Listę rozpoczęto sporządzać 26 kwietnia. Wtedy do rejestru wpisano pierwszą domenę.

Resort przypomina

W komunikacie, który pojawił się pod koniec maja na stronie Ministerstwa Finansów przypomniano, że hazard to nie tylko jednoręki zabójca i może być uprawiany także przez internet.

„Grami na automatach są także gry na urządzeniach mechanicznych, elektromechanicznych lub elektronicznych, w tym komputerowych, organizowane w celach komercyjnych, w których grający nie ma możliwości uzyskania wygranej pieniężnej lub rzeczowej, ale gra ma charakter losowy” – czytamy w komunikacie.

A to oznacza, że wiele serwisów może mieć kłopoty. W „Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą” widnieją już 264 podmioty. Lista cały czas się jednak powiększa, a tylko w piątek dopisano do niej 18 adresów.

Legalne podmioty

Od 1 lipca przy próbie wejścia na zakazaną stronę będziemy przekierowywani na witrynę resortu finansów, gdzie pojawi się specjalny komunikat. „Strona internetowa z którą podjęto próbę połączenia jest wykorzystywana do nielegalnego oferowania gier hazardowych” – będziemy mogli przeczytać w ostrzeżeniu.

Dodatkowo będzie widniała informacja, że „uczestnictwo w grach hazardowych urządzanych przez podmioty nieposiadające zezwolenia Ministra Rozwoju i Finansów na prowadzenie działalności w tym zakresie zagrożone jest karą administracyjną i karnoskarbową”. Dodatkowo gracz straci całość wygranej.

Jednocześnie resort wymienia siedem podmiotów, które posiadają zezwolenia na oferowanie zakładów wzajemnych przez internet w Polsce. Są to:

– FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.
– Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
– Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.
– TOTOLOTEK S.A.
– E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
– forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
– LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.

Źródło: TVN24Bis

Zarejestruj się w TOTOLOTKU i odbierz BONUS do 700 PLN

1 thought on “Lista bukmacherów zakazanych w Polsce rośnie

  1. Czyli gdy np korzystalem i mialem zalozone konto na zalozmy ktoryms z zakazanych stron i np wygrywalem w ostatnich latach jakies tam kwoty (wiekszosc i tak przegrywalem) ..to czy moge miec z tego tytulu jakies problemy? Nie wiedzialem iz dana domena nie ma zgody na prowadzenie dzialalnosci…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.