Licencja Football Index zawieszona w Wielkiej Brytanii

Rada Zakładów i Gier również zawiesiła członkostwo tego operatora. Platforma bukmacherska wyznaczyła Begbies Traynor, specjalistę ds. Upadłości, na administratora po rozmowach z doradcami i organami regulującymi hazard.

Internetowa platforma bukmacherska Football Index zawiesiła licencję hazardową po tym, jak wyznaczyła administratorów w związku z restrukturyzacją opcji.

Firma potwierdziła, że ​​decyzja oznacza, że ​​klienci nie będą mogli dokonywać transakcji handlowych lub płatniczych, w tym wpłat i wypłat, do odwołania. Posunięcie to nastąpiło w świetle niedawnego ekstremalnego krachu na rynku, kiedy firma wchodziła w administrację.

Platforma, która promuje się jako giełda dla piłkarzy, oświadczyła w oświadczeniu, że wyznaczyła Begbies Traynor, specjalistę od upadłości, na administratora po rozmowach z doradcami i organami regulacyjnymi. Football Index, który jest nazwą handlową BetIndex, poinformował, że jego licencja została zawieszona zarówno przez UK Gambling Commission (UKGC), jak i Jersey Gambling Commission.

Brytyjska branżowa grupa branżowa Betting and Gaming Council również zawiesiła członkostwo operatora w związku z zawieszeniem jego licencji.

UKGC stwierdziło, że istniały „obawy, że działalność mogła być prowadzona w rzekomym poleganiu na licencji, ale nie zgodnie z warunkami licencji, oraz że Football Index może nie nadawać się do prowadzenia działalności objętej licencją”. Powiedział operatorowi, aby „skupił się na sprawiedliwym traktowaniu konsumentów i informowaniu ich o wszelkich zmianach, które mają na nich wpływ” w miarę postępu dochodzenia.

Firma umożliwiła graczom, zwanych handlowcami, kupowanie i sprzedawanie „udziałów” zawodowych piłkarzy, oferując alternatywę dla obstawiania wyników meczów piłkarskich, zamiast tego pozwalając im obstawiać przyszłe wyniki konkretnych piłkarzy.

Oświadczenie zamieszczone na stronie platformy w piątek mówi:

„Restrukturyzacja może obejmować dystrybucję kapitału w BetIndex Limited wśród klientów, reprezentację zarządu klientów oraz wprowadzenie nowego zespołu zarządzającego, a także innych inicjatyw”.

Dodał, że zarząd BetIndex przyznał, że ich decyzja z zeszłego tygodnia o obcięciu wypłat dywidend „nie została dobrze przyjęta” i że szukają „bardziej przyjemnej drogi naprzód”, nazywając ją „głęboko godną pożałowania”.

Nowe zasady wypłaty dywidend, które miały wejść w życie 4 kwietnia, spowodowałyby spadek potencjału zarobkowego użytkowników na każdym z graczy nawet o 82%, z maksymalną dzienną wypłatą ustaloną na 6 pensów, w porównaniu z dotychczasowymi 33 pensami.

W marcu użytkownicy platformy byli oburzeni zmianą polityki, która zmniejszyła tak zwaną wypłatę dywidendy dla graczy, a klienci twierdzili, że „stracili” dziesiątki tysięcy funtów, gdy „ceny akcji” spadły po zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.