LeoVegas w stronę e-sportu

LeoVegas przejął 51 procent od Pixel Holding Group, właściciela operatora zakładów sportowych w serwisie Pixel.bet, za 1.7 miliona dolarów.

Umowa wynegocjowana za pośrednictwem szwedzkiego przedsiębiorstwa inwestycyjnego LeoVentures Ltd, ma rozszerzyć działania operator na rynek skandynawski oraz wprowadzić LeoVegas w świat e-sportu.

[quote style=”1″ ] Esport to międzynarodowy i szybko rozwijający się obszar, który każdego miesiąca angażuje miliony widzów i graczy”[/quote] – powiedział dyrektor generalny LeoVegas Gustaf Hagman.

[quote style=”1″ ] „Dzięki tej inwestycji w Pixel.bet jako grupa zyskujemy unikalny wgląd w nowy i szybko rozwijający się segment.” [/quote]- dodaje Hagman.

Pixel.bet to maltańskim operatorze internetowym, który zadebiutował na początku tego roku.

Zakończenie akwizycji spodziewane jest w trzecim kwartale 2018 roku, a zakup był możliwy dzięki nowej emisji akcji.

[quote style=”1″ ] „Uwielbiamy esport. Uwielbiamy zakłady. Chcemy stworzyć wartość dla entuzjastów i dodać coś naprawdę ekstra do naszej społeczności”  [/quote] – powiedział Eirik Kristiansen, dyrektor generalny Pixel.bet.

Zakup znacząco rozszerza inwestycję LeoVegas w branżę e-sportową, z naciskiem na mobilną rozgrywkę.

Firma LeoVegas wprowadza na rynek bukmacherski markę Betuk, którą firma przejęła  za 65 mln GBP w styczniu od Intellectual Property & Software Ltd.

Liderem firm bukmacherskich pod względem zakładów na e-sport jest światowy gigant Pinnacle, który ofertę na ten segment posiada już od 2010 roku. E-sport to obecnie to szósty pod względem wielkości sport firmy. W kwietniu firma Pinnacle wprowadziła platformę B2B Pinnacle Solution, podkreślając swoją ofertę eSports jako produkt sprzedaży najwyższej jakości.

 

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *