Legia – Korona, 30/11, godzina: 20:00, stadion: Miejski w Warszawie

Zamykającym sobotnie zmagania piłkarskiej Ekstraklasy, będzie spotkanie pomiędzy Legią Warszawa, a Koroną Kielce. Nie ma wątpliwości, że w tym starciu to drużyna z Łazienkowskiej jest faworytem meczu.

Czynnikiem decydującym w zmaganiach obu ekip, poza atutem własnego boiska, będzie między innymi bilans bezpośredni obu ekip w ostatnich dziesięciu spotkaniach. W tym czasie Korona Kielce zdołała pokonać stołeczny zespół tylko raz, w roku 2017, kiedy to triumfowali w Kielcach 3-2.

Legia Warszawa, jest jedną z drużyn, która ma nadzieję liczyć się w walce o tytuł Mistrza Polski, toteż spotkanie w spotkaniu z Koroną muszą dać z siebie wszystko. Tym bardziej, że ostatnio doznali porażki z Pogonią, która aktualnie jest liderem tabeli. W chwili obecnej mają pięć punktów przewagi nad grupą „spadkową”, a dwa punkty straty do „Stoczniowców”.

Korona  to zupełnie inna historia. Po bardzo słabym początku sezonu, i zdobytych tylko ośmiu puntów w 13 spotkaniach, ostatnio wygrała dwa mecze i jeden zremisowała. Co więcej, kielczanie nie stracili w tych trzech meczach nawet bramki.

Tym samym uważam, że Legia zdobędzie komplet punktów w tym starciu, niemniej wygrana będzie bardzo skromna.

Typ:

„Poniżej 2.5 bramki” – @2.04

„1” – @1.43

Typer: PK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.