Legalnym bukmacherom ciężko konkurować z szarą strefą

Nie milkną echa po decyzji Valve dotyczącej zablokowania kont Steam należących do serwisu OPSkins, który to wprowadził funkcję ExpressTrade, tym samym łamiąc regulamin wprowadzony przez twórców CS:GO.

Postanowienie Gabe’a Newella i spółki wzbudziło szereg dyskusji w mediach społecznościowych, a swoim zdaniem na temat samego obstawiania meczów skórkami do broni nie omieszkał podzielić się również Anders Blume, jeden z najpopularniejszych komentatorów na świecie.

Za pośrednictwem swojego Twittera Blume wypowiedział się w kwestii skórek do broni, obstawiania meczów oraz hazardu.

Myślę, że hazard, czy to w przypadku skórek czy pieniędzy, jest głupi. Kiedy skierowany jest on do dzieci, to wręcz niemoralne – podkreślił znany komentator.

Uważam, że obstawianie esportu jest i będzie ważną częścią strumienia przychodów w przyszłości, co pomoże utrzymać esport, niestety, samo obstawianie skórkami nie pomaga w osiągnięciu tego ogólnego celu – zaznaczył Blume. – Powodem tego jest fakt, że legalnym firmom bukmacherskim, które powiązane są regulacjami i przepisami, bardzo ciężko jest konkurować z firmami, które żyją w ogromnej szarej strefie, która w mniejszym lub większym stopniu jest nieregulowana – wyjaśnił Duńczyk.

Całość czytaj na: cybersport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa