Ladbrokes wycofuje zakłady na młodą gwiazdę piłkarską

Firma Ladbrokes zdecydowała się usunąć ze swojej oferty wszystkie zakłady dotyczące 13-letniego Karamoko Dembele, który kilka dni temu sensacyjnie zadebiutował w młodzieżowej drużynie Celticu Glasgow, po tym jak bukmacher został skrytykowany przez komisarza Scotland’s Children’s.

Ladbrokes zaproponował w swojej ofercie zakłady m.in. dotyczące momentu, w którym Dembele zadebiutuje w seniorskiej drużynie Celticu, a także potencjalnego przejścia do FC Barcelony (kurs 33 do 1).

Jak zapewnił PR Manager i Head of Ladbrokes News Alex Donohoe po apelu komisarza firma podjęła działania do usunięcia zakładów ze swojej oferty. Donhoe przyznał również, że Ladbrokes jest zaangażowane w przestrzeganie zasad dotyczących odpowiedzialnego hazardu. Wyjaśnił także, że intencją firmy nie było zachęcanie do przedmiotowego i finansowego traktowania dzieci w szkockim futbolu.

To kolejny przypadek dotyczący zakładów obejmujących osoby nieletnie, który budzi kontrowersje. Przed kilkoma miesiącami irlandzkie stowarzyszenia zaapelowały, aby bukmacherzy usunęli ze swojej oferty mecze rozgrywek U18.

Źródło: TotallyGaming

 

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *