Krótka historia zakładów bukmacherskich online (INFOGRAFIKA)

historia zakładów bukmacherskich

Narodziny zakładów bukmacherskich w internecie przypadły na 1994 rok, kiedy Antigua i Barbuda uchwaliła Ustawę o wolnym handlu i strefach przetwórstwa, co pozwoliło operatorom offshore uzyskanie licencji na oferowanie usług hazardowych.

historia zakładów bukmacherskichW tym czasie Internet był jeszcze we wczesnym stadium rozwoju. Minęły dwa lata, aby pierwszy bukmacher online otworzył swoją stronę. Była to marka Intertops. Pierwszym zakładem złożonym przez użytkownika było obstawienie przez fińskiego gracza meczu piłki nożnej pomiędzy Tottenhamem a Hereford United. W całym 1996 roku suma stawek na zakłady online na rynku amerykańskim osiągnęła wartość 60 milionów dolarów.

Pierwszym bukmacherem brytyjskim, który decyduje się na wprowadzenie swoich usług do internetu jest William Hill, który uruchamia swój serwis w roku 1998. Przychody z hazardu online przekroczyły w tym roku 830 mln $. Tym samym coraz więcej firm decyduje się na rozwój swoich usług w sieci. W 2000 roku, działalność online rozpoczynają Ladbrokes i Betfair (co ciekawe giełda Betfair w pierwszym dniu swojego funkcjonowania przyjęła zaledwie 36 zakładów). Trzy lata później pojawia się pierwsza brytyjska aplikacja mobilna do obstawiania – autorstwa Sporting Index.

Rok 2006 to kolejna ważna data dla rynku zakładów bukmacherskich, wskutek ustawy rządu Stanów Zjednoczonych zakazującego obstawiania w internecie. Wiele firm wycofało się z rynku amerykańskiego, część z nich całkowicie zakończyło swoją działalność.

W 2011 roku po raz pierwszy pojawia się opcja „Cash-out” umożliwiająca wypłacenie wygranej przed zakończeniem zdarzenia. Potęgę branży pokazuje fakt, że w 2015 roku fraza Bet365 była wyszukiwana 11,1 mln razy miesięcznie w Google, o 2 mln więcej niż Nike. Według Statista cały rynek hazardu online do roku 2018 będzie warty 56,7 mld dolarów.

Źródło: Last Betting Sites

 

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *