Korzystny rok spowoduje wejście Interwetten na nowe rynki?

Wzrost przychodów o 27% do 50 milionów € to wynik w bilansie rocznym zamykanym 30 września europejskiego operatora zakładów bukmacherskich, firmy Interwetten.

Wypracowany zysk netto osiągnął wartość 11 milionów €, na który wpłynął szczególnie okres pomiędzy lipcem, a wrześniem, kiedy to grupa uzyskała wzrost przychodu aż o 42%.

CEO Interwetten Werner Becher stwierdził, że spółka zrealizowała wszystkie zakładane cele w 2016 roku, który pod względem finansowym był najlepszy w historii firmy:

„Rok 2016 przejdzie do historii jako najbardziej udany w naszej dotychczasowej działalności. Niezwykle pozytywny jest fakt, że udało nam się przenieść efekty EURO 2016 także na początek sezonu piłkarskiego.”

Interwetten w najbliższym czasie planuje zbudować dodatkowy rynek główny dla marki, jako wsparcie do działań w Niemczech, Hiszpanii i Grecji. Ekspansja na nowe kraje zostanie wzmocniona poprzez staranne pozycjonowanie marki w oczach odbiorców oraz intensywne kampanie telewizyjne. Nic nie wskazuje jednak, że tym rynkiem miałaby być Polska. Na chwilę obecną firma nie planuje starań o krajową licencję.

Źródło: SBCNews.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.