Komunikat PZPN w sprawie udziału w zakładach bukmacherskich

pzpn

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem rozgrywek piłkarskich w sezonie 2017/2018 Rzecznik Dyscyplinarny PZPN przypomina, iż:

– osobom podlegającym przepisom Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN tj. w szczególności: działaczom piłkarskim, sędziom, delegatom, trenerom, instruktorom, członkom sztabu medycznego, zawodnikom profesjonalnym i amatorom oraz pośrednikom transakcyjnym ZABRANIA SIĘ udziału w zakładach bukmacherskich (m.in. obstawiania przebiegu, wyników lub zdarzeń boiskowych) dotyczących meczów piłkarskich z udziałem polskich drużyn reprezentacyjnych lub klubowych rozgrywanych w kraju lub zagranicą, pod rygorem kar dyscyplinarnych, w tym bezwzględnej dyskwalifikacji powyżej 1 roku (Art. 107 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN),

a ponadto,

– zawodnikom profesjonalnym grającym w Polsce ZABRANIA SIĘ udziału w zakładach bukmacherskich dotyczących wszelkich meczów piłkarskich, zarówno drużyn polskich, jak i zagranicznych, pod rygorem natychmiastowego rozwiązania przez klub kontraktu z zawodnikiem, z jego winy (Art. 8 ust. 4 lit e Minimalnych Wymagań dla Standardowych Kontraktów w sektorze zawodowej piłki nożnej z 27.03.2015r.)

Źródło: PZPN

Zarejestruj się w TOTOLOTKU i odbierz BONUS do 700 PLN

1 thought on “Komunikat PZPN w sprawie udziału w zakładach bukmacherskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.