Komisja ds. Hazardu ogłasza nowe zasady ochrony graczy VIP

Komisja ds. Hazardu (GC) wydała nowe, surowe wytyczne dla brytyjskich operatorów dotyczące traktowania klientów VIP.

 

Wytyczne mają na celu zwalczanie „nieodpowiedzialnego motywowania” klientów o dużej wartości do większego wzmocnienia ich ochrony na rynku.

 

W październiku ubiegłego roku GC opublikowała trzy wyzwania dla brytyjskiego przemysłu, mające na celu zwiększenie nacisku na bezpieczniejszy hazard i zmniejszenie szkód dla klientów. W ramach tych wyzwań motywowanie klientów o dużej wartości dla serwisów było jednym z obszarów, w których Komisja liczyła na poprawę.

 

Od czerwca do sierpnia tego roku GC prowadziła proces konsultacji, w ramach którego wyżsi rangą przedstawiciele brytyjskiej branży dyskutowali, w jaki sposób mogą poprawić standardy VIP za pomocą projektu kodu.

 

W wyniku tych konsultacji Komisja opublikowała szereg kontroli, które muszą zostać przeprowadzone, zanim operator nada klientowi status VIP. Kontrole te obejmują weryfikację źródła funduszy, zawodu i tożsamości, a także bieżące kontrole szkód hazardowych. Operatorzy muszą również upewnić się, że wydatki są zrównoważone, jako część wydatków rekreacyjnych gracza.

 

Operatorzy będą również musieli wyznaczyć kierownika wyższego szczebla do nadzorowania programu VIP, co spowoduje, że osoba ta będzie osobiście odpowiedzialna za bezpieczeństwo klientów o dużej wartości. Środki te zaczną obowiązywać od 31 października.

 

Skoro komisja dotarła już do takiego szczebla graczy w Wielkiej Brytanii, niewątpliwie będzie stopniowo rozprzestrzeniać nowe zasady na kolejnych rynkach regulowanych. W związku z tym, podobnych przepisów należy wkrótce oczekiwać także w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.