Kolumbijska gwiazda tenisa ukarana za bukmacherski tweet

Kolumbijski tenisista Robert Farah został zawieszony za promowanie  zakładów sportowych w mediach społecznościowych.

W lutym Farah użył swojego oficjalnego konta na Twitterze, aby zamieścić zdjęcie przedstawiające siebie na rowerku stacjonarnym ze smartfonem w ręku, na którym aplikacja bukmacherska BetPlay była wyraźnie widoczna.

Tweetem zainteresowała się organizacja monitorująca korupcję w tenisie ( Tennis Integrity Unit). Post Kolumbijczyka został uznany za promowanie zakładów sportowych, co jest niezgodne z przepisami Tenisowego Programu Antykorupcyjnego (TACP).

Farah szybko usunął pechowego tweeta i przeprosił za swoje zachowanie, ale kara go nie ominęła. Finalista Australian Open 2018 w grze podwójnej został zawieszony na trzy miesiące i musi zapłacić grzywnę w wysokości 5 tys. dolarów. Kara dla 32-letniego tenisisty jest mocno dotkliwa, bowiem rozgrywa on najlepszy sezon w karierze, a teraz nie będzie miał możliwości zdobywania punktów rankingowych.

Warto zauważyć, że władze światowego tenisami same często promują firmy bukmacherskie m.in. poprzez sponsoring ważnych turniejów, ale co wolno wojewodzie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.