Kolumbia otwiera konsultacje na temat regulacji hazardu online

Kolumbijski regulator hazardu online (Cojuegos) opublikował informacje dotyczące planowanych wymogów prawnych i technicznych dla firm chcących oferować swoje usługi w Internecie przy jednoczesnym zaproszeniu wszystkich zainteresowanych podmiotów do uczestnictwa w dyskusji na temat potencjalnych regulacji.

Projekt zakłada możliwość oferowania przez licencjonowanych operatorów hazardowych online gier kasynowych w tym automatów, ruletki, blackjacka, bakarata, bingo i pokera. Regulacje obejmą również zakłady sportowe online (zarówno rzeczywiste, jak i fantasy). Obecna propozycja nie uwzględnia jednak możliwości obstawiania wyścigów konnych w internecie.

Według wstępnych ustaleń Cojuegos nie powinno ograniczać liczby licencji dla potencjalnych operatorów. Jednym z kluczowych zastrzeżeń jest posiadanie domeny .co. Pozostałe witryny oferujące usługi hazardowej będą uznane za nielegalne. Operatorzy będą mogli reklamować swoje usługi, choć Conjuegos będzie miał możliwość ograniczania liczby i rodzajów bonusów, które mają zachęcić użytkowników do rejestracji w danym podmiocie.

Stawka podatkowa przewidywana jest na poziomie 17% od dochodu (15% w odniesieniu do produktów, które oferują minimum 83% zwrotu dla graczy). Operatorzy będą również zobowiązani do opłaty administracyjnej na rzecz Conjuegos, jednak na poziomie nie wyższym niż 1%.

Przewidywana jest również dodatkowa opłata w wysokości 811 kolumbijskich pensji minimalnych, co w przybliżeniu wyniesie około 162 tysiące dolarów, jednak jak na razie brak dokładnych informacji dotyczących charakteru tego podatku.

Po Brazylii jest to kolejny przykład próby regulacji rynku hazardu online w Ameryce Południowej.

Źródło: calvinayre.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.