Kolejny podpieczmy fundacji STS

Do grona podopiecznych fundacji Sport Twoją Szansą dołączyła Akademia Leszka Blanika prowadzona przy Klubie AZS AWFiS Gdańsk. Akademia zdobyła najwięcej – bo aż 22,3% – wszystkich głosów kibiców w plebiscycie. Wsparcie udzielone Akademii Leszka Blanika zapewni jej warunki do kontynuowania organizacji zajęć gimnastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z inicjatywy firmy STS, największego bukmachera w Polsce, który jest także jej sponsorem głównym.

Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z myślą o pomocy, która trafi do miejsc, gdzie zawodnicy stawiają swoje pierwsze kroki, gdzie odkrywa się i szlifuje sportowe talenty. Nieprzerwanie od pięciu lat efektywnie pomagamy utalentowanym zawodnikom i organizacjom zrzeszającym pasjonatów sportu. Cieszymy się, że do grona podopiecznych fundacji dołączyła właśnie Akademia Leszka Blanika. Ufamy, że nasz patronat przyczyni się do dalszego rozwoju i pozwoli gimnastykom na osiąganie kolejnych sukcesów – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Akademia Leszka Blanika za cel stawia sobie upowszechnianie dostępu do profesjonalnych zajęć gimnastycznych i wspieranie rozwoju zawodników trenujących gimnastykę sportową. Prowadzone przez wykwalifikowana kadrę treningi są kierowane do wszystkich grup wiekowych – dzieci, młodzieży i dorosłych – oraz osób o zróżnicowanym poziomie sportowym. Jednym z założycieli i pomysłodawcą akademii jest Leszek Blanik – mistrz olimpijski, mistrz świata i Europy w gimnastyce sportowej.

Dotychczasowi podopieczni fundacji mogą pochwalić się wieloma sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Janusz Rokicki podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych wywalczył złoty medal w pchnięciu kulą. Wspierana przez fundację Reprezentacja Polski w koszykówce na wózkach zajęła 6. miejsce w mistrzostwach świata, natomiast Reprezentacja Polski w rugby na wózkach wywalczyła 9. miejsce podczas mistrzostw świata w Sydney.

Fundacja prowadzi także ogólnopolski projekt „Kibicuj z nami”, w ramach którego cyklicznie organizuje wyjścia dzieci na wydarzenia sportowe. Ideą akcji jest dzielenie się sportowymi emocjami z młodym pokoleniem poprzez stworzenie możliwości kibicowania na żywo, ze stadionowych trybun. Projekt skierowany jest do dzieci z klubów i akademii sportowych, a także przebywających w pogotowiach opiekuńczych i oświatowych, ośrodkach pomocy i domach dziecka.

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS, która od dawna wspiera polski sport. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego.

źródło: sts.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.