Kolejni bukmacherzy – sponsorzy w polskiej piłce?

Na podpis prezydenta czeka nowelizacja ustawy hazardowej, która znacząco wpłynie na działalność bukmacherów w Polsce. Bukmacherzy to jedni z największych sponsorów w polskiej piłce.

Nowe przepisy, które wejdą w życie od 1 kwietnia 2017 roku, dopuszczają reklamę zakładów bukmacherskich oferowanych przez firmy posiadającą polską licencję.

W ostatnich latach, w granicach prawa możliwe było jedynie „informowanie o sponsorowaniu”, z czego korzysta m.in. Fortuna – sponsor Legii Warszawa i Totolotek, którego logo jest obecne na koszulkach Lechii Gdańsk i stadionie Jagiellonii Białystok. Firma Star-Typ Sport od 2013 roku jest sponsorem strategicznym Lecha Poznań, a od 2014 partnerem reprezentacji Polski.

Nie tylko liderzy rynku legalnych zakładów sportowych w Polsce wspierają kluby piłkarskie, czynią to również mniejsi bukmacherzy: E-toto (Piast Gliwice), Milenium (Zagłębie Lubin), Forbet (ŁKS Łódź), LVBet (Widzew Łódź). Oznacza to, że wszystkie podmioty, które „uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć internet” (tutaj oficjalna lista) w mniejszym lub większym stopniu są zaangażowane w sponsorowanie polskiej piłki.

Czy wkrótce pojawią się kolejne takie firmy? Wiele wskazuje na to, że tak. – Obecnie są rozpatrywane dwa wnioski o udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć internet: jeden złożony przez podmiot mający siedzibę na terytorium Polski oraz jeden złożony przez podmiot zagraniczny – wynika z informacji, którą portal goal.pl uzyskał w Ministerstwie Finansów.

Należy się spodziewać, że wkrótce takich podmiotów będzie więcej nie tylko za sprawą liberalizacji przepisów dotyczących reklamy. Nowelizacja ustawy hazardowej zakłada bowiem blokowanie stron nielicencjonowanych w Polsce bukmacherów, a przede wszystkim płatności do działających w szarej strefie operatorów (od 1 lipca 2017 roku).

Czytaj dalej na goal.pl

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *