Kolejne rozgrywki odwołane, kolejna strata bukmacherów

Igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie zostały oficjalnie przełożone na rok 2021 co spowoduje kolejną falę zwrotów u bukmacherów.

Japoński premier Shinzo Abe i Thomas Bach, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ogłosili, że Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio 2020 zostaną przełożone do lata 2021 roku, w związku z globalnym wybuchem COVID-19.

Wydarzenie nadal jednak będzie się nazywać Tokio 2020, mimo że odbędzie się w przyszłym roku.

Oświadczenie na stronie internetowej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego brzmi: „Niespotykane i nieprzewidywalne rozprzestrzenianie się epidemii spowodowało pogorszenie się sytuacji w pozostałej części świata”.

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, powiedział, że pandemia COVID-19 nabiera tempa.

„Obecnie na całym świecie iw prawie każdym kraju odnotowano ponad 375.000 przypadków, a ich liczba rośnie z każdą godziną.W obecnych okolicznościach i na podstawie informacji dostarczonych dzisiaj przez WHO prezydent MKOl i premier Japonii doszli do wniosku, że Igrzyska XXXII Olimpiady w Tokio muszą zostać przełożone na termin po 2020 roku ale nie później niż latem 2021 roku, w celu ochrony zdrowia sportowców, wszystkich osób uczestniczących w igrzyskach olimpijskich i społeczności międzynarodowej. ”

Takie posunięcie jest następstwem przesunięcia innych dużych imprez zaplanowanych na 2020 rok, w tym Mistrzostw Europy w piłce nożnej, na rok 2021.

Oczywiście oferta na wyżej wymienione zawody u bukmacherów z automatu została zawieszona. W związku z tym, firmy bukmacherskie zostaną po raz kolejny, nie tylko pozbawione zysków, ale i zanotują straty, wynikające ze zwrotów, które muszą wykonać za zakłady, które zostały przełożone lub anulowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.