Kłopoty brytyjskiego bukmachera

Brytyjski bukmacher Betway jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez brytyjską Komisję ds. Hazardu w związku z twierdzeniami, że operator pozwolił klientowi postawić 370 000 £, które pochodziły z przestępstwa.

Benjamin Jones oszukał swojego pracodawcę, firmę zajmującą się dekorowaniem ciast, i wyprowadził z firmy ponad 370 000 £, a następnie zdeponował je w Betway.

Prokurator Katrina Wilson powiedziała w sądzie, że bukmacher nie sprawdzał autentyczności pieniędzy wykorzystywanych przez tego oskarżonego, a jest to jego obowiązek.

Właściciel pokrzywdzonej firmy stara się obecnie o pozew cywilny w celu odzyskania pieniędzy z Betway.

Gambling Commission prowadzi własne dochodzenie w sprawie tego zdarzenia, argumentując:

Firmy hazardowe mają obowiązek regulacyjny, aby zapobiec ryzyku kradzieży pieniędzy. Nie przeprowadzono odpowiednich kontroli prania pieniędzy, które narażały nas na tę zbrodnię”.

Rzecznik Betway powiedział, że firma jest świadoma tej sprawy i prowadzi dalsze dochodzenie.

„Jako odpowiedzialny, licencjonowany operator Betway nie szuka ani nie chce czerpać zysków z nielegalnych funduszy postawionych na swoich stronach”powiedział rzecznik.

„Jeśli ustalimy, że wykorzystano skradzione fundusze, będziemy aktywnie podejmować kroki w celu zapewnienia refundacji ofiarom”.

Jones został skazany na 18 miesięcy więzienia za kradzież pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *